• Предмет: Биология
  • Автор: sofiko210
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

Бiологiя + Рекорди
Німецький фрідайвер Том Сітае протримався без повітря 22 хв 22 с. В 1991 році 70-річний індійський йог Равiндра Мішра пробув під водою в стані меди тації 144 год 16 хв 22 с. Ці досягнення дивують. Як людина може затримати дихання на такий тривалий час, якщо відомо, що клітини мозку без доступу кисню гинуть уже через 4 хв?

Приложения:

Ответы

Ответ дал: McProfessor
5

Авжеж, не підготовленій людині такі рекорди не досягнути. Професійні фрідайвери йдуть до таких результатів роками. На прикладі рекорда Тома Сітаса фрідайвер перед рекордним зануренням дихав тільки свіжим киснем, майже виключивши з раціона углекислий газ та азот (а це складає майже 70% нашого з вами вдихуваного повітря). Це дало змогу більше наситити легені киснем. Також стабілізував температуру води, в яку занурювався, на 30° С Том цим самим зумів скоротити частоту серцевих скорочень, щоб зберегти дорогоцінний кисень в крові. Також такі рекорди можливі тільки при титановій психічній підготовкі дайвера. Щоб організм та мозок при різкій нехваткі кисню не панікував, а залишався спокійним та врівноваженим.

Отже висновок, певно, вірний. Людина здатна вижити після затримки кисню на 4хв, але це все є великим ризиком для організму людини підготовленої а для не підготовленої - ці ризики граничать зі смертю.

Вас заинтересует