порівняйте правління князів Святослава Хороброго та Володимира Великого ​

Ответы

Ответ дал: nikitaber2010
0

Ответ:

определение продольных и поперечных упругих волн.

III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Nbsp; Определенный интеграл - дайте определение. Вычислите определенный интеграл. Приведите метод вычисления.

PEKiP Дайте возможность ребенку есть самому, сидя у вас на коленях

PEKiP Дайте ребенку попрыгать у вас на коленях

А Володимира Великого та Ярослава Мудрого

Своєї могутності і розквіту Україна - Русь досягла за часів правління князя Володимира Великого та Ярослава Мудрого.

Володимир став верховним правителем, одержавши перемогу в гострій боротьбі за владу зі своїми братами. Дослідники вважають, що в часи його правління нібито об'єдналися дві доби: пізня родоплемінна і рання феодальна. Знесилена за часів військових походів Святослава, Русь потребувала зміцнення внутрішнього становища. Саме у цьому напрямку і зосередив свої зусилля князь Володимир.

Перші роки правління Володимира були позначені міжусобною боротьбою. Він придушив намагання «племінної верхівки» відокремитися від Києва і продовжив політику об'єднання слов'янських земель. Князь підкорив племена в'ятичів, ятвягів, хорватів, дулібів, радимичів і тим самим завершив формування території Київської держави. За часів Володимира Давньоруська держава стала найбільшою у середньовічній Європі. Її територія простяглася з півночі - від Чудського, Ладозького й Онезького озер - на південь - до Дону та Південного Бугу, зі сходу - від Міжріччя Оки і Бугу, до Карпат і Західної Двіни на заході.

Важливим завданням Володимира стало зміцнення кордонів великої держави. Він засновує нові міста і фортифікаційні укріплення по Десні, Остру, Рубежу, Сулі і

Стугні. Ця розгалужена система укріплень протягнулася на тисячі кілометрів. Перемогою русичів закінчилися довготривалі війни з печенігами.

Посилення відцентрових тенденцій з боку племінної верхівки поставило перед Володимиром завдання подальшої централізації країни. Існуюча система державної організації вичерпала себе і потребувала змін. Володимир здійснює ряд реформ, які були спрямовані на зміцнення держави: адміністративну, військову, релігійну, грошову. Тому в історію українського державотворення Володимир увійшов як князь-реформатор.

Перш за все, щоб покласти край сепаратизму племінних князів, зміцнити великокнязівську владу, князь Володимир проводить зміни в адміністративномуустрої країни. Всі державні землі він поділів на 8 уділів, в яких призначив до управління своїх синів або довірених осіб - посадників. Завдяки адміністративній реформі вдалося в кінці Х ст. зміцнити і сконцентрувати владу в руках однієї династії, усунути від влади на місцях племінних князів, відтак Русь стає об' єднаною, централізованою державою.

Велику увагу Володимир приділив військовій реформі. Її було спрямовано на створення єдиної системи оборони країни, основою якої стала бенефіціальна система землеволодіння, тобто: наділення своїх дружинників землею за умови несення військової служби на користь великого князя. Завдяки цьому вдалося створити міцну великокнязівську армію, стати незалежним від дружини племінних князів і найманців-варягів. У той же час, така дружина була джерелом формуванням нового прошарку феодального класу, який протистояв старій київській знаті

Вас заинтересует