• Предмет: Биология
  • Автор: olesiakiskan
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

допоможітьььь пжжпжпжпжпж

Приложения:

Ответы

Ответ дал: doshk
0

Ответ:

7.В організмі тварин та людини розрізняють 4 типи тканин:

-сполучна тканина

-м'язова тканина

-нервова тканина

-епітеліальна тканина.

Сполучна тканина — тканина живого організму, яка виконує опорну, захисну і трофічну функції. Складається з декількох видів клітин; переважно з фібробластів, волокон і основної тканинної речовини. Міжклітинна речовина добре виражена. Сполучна тканина виконує опорну, захисну і трофічну функції.

М'язові тканини - тканини, різні за будовою і походженням, але подібні за здатністю до виражених скорочень. Складаються з витягнутих клітин, які приймають подразення від нервової системи і відповідають на нього скороченням. Вони забезпечують переміщення в просторі організму в цілому, його рух органів всередині організму (серце, язик, кишківник та ін.) та складаються з м'язових волокон. Властивістю зміни форми мають клітини багатьох тканин, але в м'язових тканинах ця здатність є головною функцією.

Нервова тканина — тканина ектодермального походження і є системою спеціалізованих структур, що утворюють основу нервової системи і забезпечують умови для реалізації її функцій. Нервова тканина здійснює зв'язок організму з навколишнім середовищем, сприйняття і перетворення подразників у нервовий імпульс та передачу його ефектору. Нервова тканина забезпечує взаємодію тканин, органів та систем організму та їх регуляцію.

Епітелій, або епітеліальна тканина — шар клітин, що вистилає поверхню (епідерміс) і порожнини тіла, а також слизові оболонки внутрішніх органів, травної системи, дихальної системи, сечостатевої системи. Крім того, утворює більшість залоз організму. Складається з клітин, які щільно розташовані одна біля одної, міжклітинної речовини мало.Епітеліальна тканина утворює секреторні відділи і вистилає вивідні протоки екзокринних залоз. Основні їх функції: розмежувальна, захисна, всмоктуюча, секреторна, екскреторна. Вона захищає організм від механічних пошкоджень та впливу навколишнього середовища.

8.Обмін речовин або метаболі́зм — сукупність хімічних реакцій, що відбуваються в живих організмах.

Подразливість — здатність організму реагувати на дію подразника (стимулу). Подразниками для тварин можуть бути світло, механічні впливи, температура, сольовий склад води, їжа, вологість, звуки, хімічні речовини та ін.

9.Важливу роль у кругообігу речовин і збільшенні біологічної продуктивності водойм відіграють морські кишковопорожнинні.

Вони живляться дрібними морськими тваринами і є кормом для багатьох видів риб.

•Коралові поліпи беруть участь в утворенні рельєфу земної поверхні. Коралові рифи є місцем існування найрізноманітніших водоростей, безхребетних тварин і риб.

3 рифоутворюючих коралів добувають вапняк, який використовується як будівельний матеріал. З червоного та чорного коралів виготовляють ювелірні прикраси.

• бути перешкодою для судноплавства. У Китаї та Японії деяких медуз уживають у їжу.

•завдають шкоди рибному господарству.

• Отрута жалких клітин деяких медуз дуженебезпечна для Людини.

Вас заинтересует