• Предмет: История
  • Автор: n2872517
  • Вопрос задан 4 месяца назад

4. Доповніть твердження. > 1. У першій половині 19 ст. в підросійській Україні існували університети в... 2. У першій чверті 19 ст. вищі навчальні заклади, що об'єднували гiмназiйний та університетський курси, в Україні з'явилися... » 3. Широковідомий свого часу три- томний «Курс математики» написав...) 4. У 1822 р. побачила світ «Історія Малої Росії> українського історика й археографа... » 5. П'ятитомну «Історію Малоросії», видану в Москві 1842-1843 рр., створив...) 6. Становлення українського драматич- ного письменства пов'язане з iменами...» 7. Центрами театрального життя в першій половині 19 ст., звідки бере початок національний український професійний театр, були міста... » 8. В українських театрах ставилися п'єси...» 9. Український теат- ральний рух у Галичині започаткувала...​

Ответы

Ответ дал: Austerlitz
35

Відповідь:

4. Доповнені твердження:

  1. У першій половині 19 ст. в підросійській Україні існували університети в Києві, Харкові та Одесі.
  2. У першій чверті 19 ст. вищі навчальні заклади, що об'єднували гiмназiйний та університетський курси, в Україні з'явилися Кременецький ліцей, Рішельєвський ліцей в Одесі, Гімназія вищих наук у Ніжині.
  3. Широковідомий свого часу тритомний «Курс математики» написав Тимофій Осиповський.
  4. У 1822 р. побачила світ «Історія Малої Росії» українського історика й археографа Дмитра Бантиша-Каменського.
  5. П'ятитомну «Історію Малоросії», видану в Москві 1842-1843 рр., створив Микола Маркевич.
  6. Становлення українського драматичного письменства пов'язане з iменами Квітки-Основьяненко, братами Тобілевічами та Іваном Котляревським.
  7. Центрами театрального життя в першій половині 19 ст., звідки бере початок національний український професійний театр, були міста Харків і Полтава.
  8. В українських театрах ставилися п'єси Наталка-Полтавка, Сватання на Гончарівці, Шельменко-денщик, Москаль-чарівник.
  9. Український театральний рух у Галичині започаткувала вистава "На милування нема силування" у Коломиї

Пояснення:

Незважаючи на всі намагання царської влади заборонити українську культуру, вона продовжувала розвиватися. Центрами українського культурного життя були університети в Києві, Харкові та Одесі. більша частина українських митців та науковців були викладачами, або студентами саме цих вищих навчальних закладів. Важливе місце в освітньому процесі підросіської України були Кременецький ліцей, Рішельєвський ліцей в Одесі, Гімназія вищих наук у Ніжині.

На цей період припало видавництво "Історії Малої Росії" Бантиша-Каменського та "Історії Малоросії" Миколи Маркевича.

Що стосується театрального мистецтва то центрами його розвитку були Харків та Полтава. В театрах цих міст ставилися п'єси Наталка-Полтавка, Москаль-чарівник, Сватання на Гончарівці, Шельменко-денщик, авторства Котляревського та Квітки-Основ'яненко. На західноукраїнських землях театральне мистецтво було започатковане виставою "На милування нема силування" у Коломиї.

#SPJ1


irinaslobodanuk66: легенда
Вас заинтересует