• Предмет: География
  • Автор: salts5733
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Промисловий центр Італії?
Транспортний пункт Італії
Промисловий вузол?
Транспортний вузол?
Лісопромислові райони?
Сільськогосподарські зони?
Срочно!!​

Ответы

Ответ дал: lenochkagooga
4

Промисловий центр Італії:

1.Паливно-енергетична - орієнтується на імпортну сировину з Росії, Алжиру (газ та нафта): ГЕС-26% на р. Альп, АЕС-закриті, ТЕС-70% в портових містах, поблизу нафтопереробних заводів.

2.Чорна металургія - орієнтується на імпортну сировину та паливо. Центри - портові міста. Електрометалургія, переробна металургія: Генуя, Неаполь, Таранто, Брешиа, Больцано, Турин, Мілан, Венеція.

3. Кольорова металургія - виплавка алюмінію, свинця, цинку, ртуті, розміщені в районах ТЕС, ГЕС: Больцано, Марчері, Тоскана, Кротонс.

4. Машинобудування - автомобілебудування, тракторобудівництво, судобудівництво, авіаційна. Офісне та побутове обладнання. Електротехнічне - холодильники, пральні машини. Мотоцикли, мопеди, велосипеди: Турин, П'ємонт, Неаполь, Больцано, Модена, Мілан, Емілія, Генуя, Трієст, Таронто, Ливарно, Ломбардія, Варезе, Комо, Бергамо.

5. Хімічна - виробництво полімерів, синтетичних волокон, продуктів нафтопереробки,, хімії органічного синтезу та мінеральних добрив: Заводи Північного Сходу та Півдня Італії.

6. Легка та харчова - текстильна, швейна, обувна: Північний Захід Ломбардія, П'ємонт на сході та в центрі - Прато, Неаполь; на північному заході - Віджевано, Марке, Тоскана, Умбрія.

Транспортний пункт Італії:

Транспорт Італії є розвиненим і комплексним. Найбільше значення мають автомобільний, залізничний, трубопровідний і морський. Італія має великий морський флот, а її авіакомпанія «Аліталіа» — серед найбільших у світі. Специфікою транспортної системи Італії є такі її риси: 1. Найщільніша мережа транспортної інфраструктури на Півночі. 2. Італія є морською країною, але порти півострівної частини, за винятком Неаполя, невеликі, бо не мають значних хінтерландів. Будівництво нових спеціалізованих портів не змінює становища. 3. Залізниці й автостради півострова за своїми напрямками і густотою фактично повторили мережу стародавніх римських доріг, включаючи і славнозвісну Аппієву дорогу між Римом, Неаполем і Бриндізі. Для сполучень з рештою Європи важливе значення мають узбережжя Рив'єри, тунелі під Монбланом та перевалом Фрежюсом, перевали і тунелі Сен-Бернар, Сімплон, Сен-Ґотард і Бреннер. Найдовшим є Сімплонський залізничний тунель — 19,8 км. Поромні переправи з'єднують півострів з островами Сицилія і Сардинія та з Грецією. Існує проект будівництва моста або тунелю через Мессінську протоку.

Промисловий вузол Італії:

Промисловість країни представлена передусім обробними галузями, що орієнтуються на трудові ресурси та переважно імпортну сировину. Для Італії характерна наявність великих монополій, які відіграють суттєву роль в економіці країни. Промисловість краïни об'єднує понад 150 підприемств рiзних галузей: суднобудування і судноремонт. морський транспорт, машинобудування. чорна металургія. Нафтогазове об'єднання «ЕНІ» контролюе понад 160 компаній. Автомобільний концерн «ФІАТ включае до свого складу понад 100 компаній і забезпечує по над 13 % свропейського автомобiльного ринку. Більшість галузей промисловості сконцентровані на півночі країни. Так, у П'ємонті, вовняній столиці світу, три тисячі фiрм постачають на Мiжнародний ринок 3/4 світового виробництва вовняних тканин. Місцева компанія «Алесей» завоювала мiжнародне визнання виробництвом кухонного начиння. Бергамо став визнаним центром меблевого виробництва. У Бреша десятки дрібних сталеплавильних компанiй показали світу, як можна вино виробляти високоякісну сталь на міні-заводах. Містечко Вичевано вiдомий центр взуттевого виробництва, а Ареццо і Віченца центри виробництва золотих прикрас. фірми «Сафiло» та <<Лукотика>> постачають до 85 % італійських окулярів на експорт.

Транспортний вузол Італії:

Головними вузлами внутрішніх і міжнародних сполучень є Рим і Мілан, морськими портами - Ґенуя, Трієст і Венеція. Генуя служить морськими воротами для всього північного заходу Італії, а також для Швейцарії. Головний суперник Генуї на Адріатиці - Трієст, другий в Італії за вантажооборотом та один із найважливіших нафтових портів Європи. Через Трієст Італія зв'язується з іншими країнами Середземномор'я, Ближнім та Середнім Сходом, Східною Африкою та Східною Азією. Значно збільшився вантажооборот портів Південної Італії (Аугусти і Таранто), що пояснюється розвитком нафтопереробної та нафтохімічної промисловості. Морський транспорт бере участь у перевезеннях 80-90% імпортованих вантажів та 60-65% експортованих. Торгівельний флот Італії нараховує 1,5 тис. суден і займає 10 місце за загальним тонажем у світі.

(На скрінах продовження так як не влізло)

Приложения:

salts5733: Благодарю тебя, от всего сердца
lenochkagooga: Не за что, самой задали то как сделала сразу скинула ☺️✨
Вас заинтересует