• Предмет: Биология
  • Автор: dashatutunikowa
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

11 и 12 СРОЧНО.. Визначте особливості зовнішньої будови організмів, зображених на малюнках А та В, у зв'язку з пристосуванням до умов існування. До яких груп тварин вони належать? 12. Визначте особливості зовнішньої будови організмів, зображених на малюнках Б ма Г, у зв'язку з пристосуванням до умов існування. До яких груп тварин вони належать.?​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: loskotuha
3

Відповідь:

11) а - павукоподібний

Основні особливості організації, що забезпечили пристосування павукоподібних до життя на суходолі: поява «легенів» і трахей - органів дихання атмосферним киснем; воскові виділення кутикули, які перешкоджають випаровуванню води; зменшення розмірів тіла для обмеження числа линьок;

в - кнідарії

У медуз немає мозку і органів чуття, але є чутливі до світла клітини, які допомагають їм розрізняти темряву і світло.

Тіло типової медузи прозоре і драглисте (складається з води на 95%), за формою схоже на парасольку чи дзвоник. Завдяки такій будові, медуза здатна до реактивного руху. Тварина при скороченні м'язів стінок тіла виштовхує з-під дзвоника воду і рухається в протилежному напрямку.

Ротовий отвір медузи знаходиться на нижньому увігнутому боці тіла. У більшості видів рот оточений ротовими лопатями зі жалкими клітинами. Рот служить як для вживання їжі, так і для видалення з організму неперетравлених залишків. Їжа потрапляє у шлунок, від якого радіально відходять гастроваскулярні канали. Дихання медузи здійснюється через всю поверхню тіла.

12

б - головоногі

кальмари є грізними океанськими хижаками, але незвичними є пристосуванням, які вони розвинули є здатність уникати хижаків, що на них полюють.

У темряві чи каламутній воді кальмари покладаються на вторинну сенсорну систему, яка утворена тисячами крихітних волоскових клітин завдовжки 12 мікрометрів кожна і які вкривають щупальця і голову.

 При плаванні тіло кальмара створює збурення, тож, коли волоскові пучки цих клітин приводяться в рух, то ті посилають сигнали в мозок, що дозволяє кальмару визначити напрямок руху потоку води.

Таким чином кальмар може відчувати наближення хижака навіть в дуже непрозорій воді.

Коли кальмари викидають чорнило, то роблять це для створення своєрідної завіси, яка повністю позбавляє хижака огляду.

г -  твердокрилі

 сонечка  завжди достатньо контрастні, щоб хижаки знали про отруйність цих комах, хоча їхні крила тмяніють зі старістю.

 Якщо вони все ж таки намагаються напасти, сонечко виділяє отруйну пахучу речовину з суглобів ніг.

 Зимує в лісосмугах, тріщинах кори дерев.

Вас заинтересует