• Предмет: История
  • Автор: arturzagordnij2
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Ваше завдання полягає у розкритті наступних питань:
• Чим була зумовлена боротьба за князівський стіл та завдяки чому переміг Володимир?
• В чому полягав зміст адміністративної, судової, військової, фінансової та оборонної реформ, що провів Володимир Великий? Чи ми можемо назвати їх успішними?
• Які цілі собі ставив Володимир, коли проводив релігійну реформу 980 р.? Чи можна цю реформу назвати успішною?
• Чому Володимир обрав саме християнство східного зразка з поміж інших релігій? Чи можна християнізацію Русі назвати мирною?
• Поясніть та обгрунтуйте цитату «Володимир землю зорав, Ярослав засіяв».
• Чому Ярослава Мудрого називали «сватом Європи»?

Ответы

Ответ дал: vikusiakushta11
1

Ответ:

Володимир як реформатор Русі. Адміністративна реформа. Оборонна реформа. Зовнішньополітична реформа. Воєнна реформа. Фінансова реформа. Запровадження християнства на Русі. Значення реформ Володимира

Князювання Володимира Великого (980-1015) вважається початком розквіту Київської Русі. Це був один із найяскравіших політичних діячів Європи того часу. За походженням Володимир був позашлюбним сином Святослава і ключниці Ольги – Малуші.

Після смерті Святослава Київська Русь вперше зазнала того, що згодом розвинеться у довготривалу виснажливу проблему: чвари між членами династії Рюриковичів за верховну владу в країні. У сутичці, що спалахнула за право збирати данину, князь Ярополк вбив свого брата Олега. Через декілька років така ж суперечка точилася і між князем Володимиром і Ярополком. З неї Володимир вийшов переможцем і зійшов на київський престол у 980 році.

Володимир залишив у літописі пам’ять про себе як про людину імпульсивну та енергійну, що залюбки вживала життя ("Русі єсть веселіє пити"), але також знала як зосередити всі сили для однієї мети. Володимир у внутрішній політиці обрав інший шлях, ніж його попередники. Його мати, Малуша, походила із слов’янського роду, то ж Володимир близько стояв до місцевих "лучних людей" і на них спирався. Найвпливовішою людиною був брат Малуші, Добриня, що був, імовірно, посередником між князем та київською земельною аристократією. Цей клас займав щораз більше і вагоміше становище у країні.

Вояцька верства варягів почала втрачати свій вплив. Сам Володимир користувався ще допомогою варягів у боротьбі з Ярополком, але не допустив їх до престолу. Літопис оповідає, що варяги, здобувши Київ, заявили князеві: "Це город наш, ми його здобули і хочемо взяти окуп в них, по дві гривні за чоловіка". Але Володимир не дозволив грабувати міста, наказав варягам чекати місяць, а тоді не дав нічого, очевидно, сам зібравши собі військо. Варяги побачили, що князь не дозволить собі верховодити, і попросили дозволу йти на службу до Візантії".

Вас заинтересует