• Предмет: Литература
  • Автор: max06122081700
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Твір на тему : Еней нашого часу.
Обов'язково мають бути цитати, тема.
Твір бажано має бути довгий.
Бажано на українській мові.

Ответы

Ответ дал: cactu2230
1

Ответ:

Енеїда" Івана Котляревського — оригінальний твір нової української літератури, написаний народною розмовною мовою. Створювалась поема тривалий час, понад двадцять п'ять років. Її ще називають "енциклопедією українського життя кінця XVIII — початку XIX століття", бо в творі змальовані різноманітні явища суспільного життя в Україні того часу, відтворені характерні риси побуту, звичаїв нашого народу. Своєю "Енеїдою" Котляревський розповів усьому світові, що є такий народ — українці — із самобутньою культурою, традиціями.

Написана "Енеїда" Котляревським на запозичений сюжет. Письменник "перелицював" на український лад відомий твір античності — "Енеїду" Вергілія. Котляревський ніби одягнув античних героїв в українське вбрання, наділив їх рисами вдачі свого народу. Розповідь про подорож Енея і троянців ведеться в жартівливому тоні. Герої Котляревського позбавлені величності, святості, вони змальовані звичайними людьми з притаманними їм слабкостями.

"Енеїда" Котляревського була найбільш талановитою переробкою Вергілієвого твору. Письменник використав античний сюжет лише як зовнішню оболонку, наповнивши її цілком оригінальним змістом.

Героїв "Енеїди" можна поділити на дві групи: земні герої та небожителі, що мешкають на Олімпі. Серед земних героїв виділяються

Еней і троянці. Вони змальовані в поемі неоднозначно: і в бурлескному, і в героїчному планах.

У перших розділах поеми троянці змальовані у знижувальному плані — це ватага розбишак, які люблять порозважатися, зазирнути в чарчину, їхня поведінка чимось нагадує розваги запорожців. Ватажок троянців — Еней — "парубок моторний" і "хлопець — хоч куди козак", вдатний до всяких витівок. Він теж любить погуляти. Але водночас це люди обов'язку. Коли виникає потреба боронити рідний край, то Еней і троянці виявляють мужність, патріотизм, поводяться як доблесні воїни. В останніх розділах поеми, змальовуючи цих героїв, Котляревський відходить від бурлескних традицій. В образах Енея й троянців виразно простежуються риси доблесного українського козацтва.

Вас заинтересует