• Предмет: История
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

Доведіть, що укладання «Руської правди» мало прогресивний характер.
ПОМОГИТЕ ПЖ ОЧЕНЬ НАДО! ДАЙ 100 БАЛОВ

Ответы

Ответ дал: Ellysiona
5

Відповідь: «Руська Правда» — збірка стародавнього руського права, складена в Київській державі у XI-XII ст. на основі звичаєвого права.Руська Правда мала безпосередній вплив на всі правові пам'ятки литовської доби в історії України (наприклад, «Судебник» Казимира IV, 1468); за посередництва Литовських Статутів (1529, 1566, 1588) деякі норми увійшли до українського права гетьманської доби.

«Руська правда» Ярослава Мудрого - відомий нам кодифікований збірник юридичних норм українського народу (1015-1016 рр.). З цього видно, як високо цінувалася людська честь, осуджувались злодії та вбив­ці. Наші предки шанували старших і були милосердними - не запро­вадили смертної кари на Русі. За всякий злочин існував штраф, і можна було відкупитися грішми. Найважчою карою було вигнання з рідної землі - за крадіжку коней і за підпал. Князь Ярослав збирав бібліотеки, де знаходилися правові та політичні документи і намагався поширювати освіту на Русі.

«Руська правда» вперше офіційно захищала становище:

1. Жінки.

2. Дружини.

3. Матері.

Після смерті чоловіка дружина зберігала своє майно і ставала главою сім'ї Батько мав право ділити майно тільки серед синів. Боярин - ще і серед дочок. «Право» захищало матір, коли діти не хотіли їй коритися: «Дітям волі не давати». За вбивство жінки було таке ж покарання як і за вбивство чоловіка. «Злочин» - це образа суспіль­ства. Це поняття ділили на такі види:

1. Злочин проти князя.

2. Злочин проти держави.

3. Злочин проти особи.

4. Майновий злочин.

Пояснення:

Вас заинтересует