• Предмет: Биология
  • Автор: 567ry
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Які одномембранні органели є в клітинах? Опишіть декілька таких органел(2), їх функції та будову.

Ответы

Ответ дал: thulium4
1

Ответ:

До одномембранних органел відносять ендоплазматичну сітку, комплекс Гольджі, лізосоми, пероксисоми.

Объяснение:

ендоплазматична сітка

Функції зернистої ендоплазматичної сітки:участь у процесі синтезу білків; накопичення і модифікація білків, що синтезуються; упаковка білків у везикули, які синтезуються і транспортуються до місця використання; утворення мембранної системи гладенької ЕПС.

Будова Ендоплазматичний ретикулум складається з розгалуженої мережі трубочок і кишень, оточених мембраною. Площа мембран ендоплазматичного ретикулума складає більше половини загальної площі всіх мембран клітини. Мембрана ЕПР морфологічно ідентична оболонці клітинного ядра і складає з нею одне ціле.

комплекс Гольджі

Будова Ця мембранна органела представлена трьома видами утворів: дископодібними мембранними мішечками (цистернами), розміщеними пучками щільно на відстані 14-25 нм з внутрішнім простором 5-20 нм (частіше по 5-6 мішечків у комплексі); системою трубочок діаметром 20-50 нм; і міхурців різних розмірів.

Основна функція комплексу Ґольджі — це гліколізація та фосфоризація речовин з ендоплазматичного ретикулуму. Це система паралельно розташованих та сплющених цистерн і трубочок, до яких прикріплюються мембранні міхурці, що транспортують речовини від ендоплазматичної сітки.

лізосоми

Лізосоми виконують у клітині такі функції: розщеплення внутрішньо- та позаклітинних відходів, та старих органел, знищення патогенних мікроорганізмів, забезпечення клітини поживними речовинами.

Лізосоми містять більше 40 різних кислих гідролаз, зокрема протеази, нуклеази, ліпази, фосфоліпази, фосфатази, сульфатази. Оптимум pH для цих ферментів лежить у межах 4,5—5, саме така кислотність підтримується всередині лізосом. Окрім того, протеази проявляють максимальну активність тільки після обмеженого протеолізу.

перексисома

Пероксисоми (мікротільця) є органелами у вигляді міхурців діаметром 0,05–1,5 мкм, оточених мембраною і заповнених дрібнозернистим матриксом, що у центрі (серцевині) містить волокнисті та трубчасті структури і щільний кристалоїд.

Основними функціями пероксисом є катаболізм дуже довголанцюгових жирних кислот, жирних кислот з розгалуженим ланцюгом, проміжних продуктів метаболізму жовчних кислот, D-аміно кислот, поліамінів, відновленні активних форм кисню (особливо пероксиду водню), біосинтезі плазмалогенів (наприклад, етеро-фосфоліпідів.

Вас заинтересует