• Предмет: История
  • Автор: Smealck
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Доведіть, що в УРСР в 1950-1970-х рр. зберігався супротив радянській владі (окрім шістдесятників та дисидентів, про них писати не потрібно). (приблизно 800 символів)

Ответы

Ответ дал: Domashnyarobota788
4

Відповідь:

Дисиде́нтський ру́х у СРСР (від лат. dissidens — незгідний) — громадяни СРСР, які у 1960-х — на початку 1980-х років відкрито піддавали сумніву й критикували офіційну комуністичну ідеологію та політику[1].

Зародження дисидентського руху

Редагувати

У 1950—70-х роках у Радянському Союзі виникло примітне явище, коли політику уряду стала відкрито критикувати невелика, але дедалі більша кількість людей, яких звичайно називали дисидентами й які вимагали ширших громадянських, релігійних і національних прав.

Як після десятиліть терору, в атмосфері жорсткого контролю й при всіх наявних засобах ідеологічної обробки міг зародитися цей гідний подиву виклик режимові? Дисидентство великою мірою виросло з десталінізації, з послаблення «паралічу страху», що було зроблено Хрущовим. Але обмежені викриття страхітливих злочинів сталінської доби викликали розчарування та скептицизм відносно й інших сторін режиму. Тому спроба Брежнєва обмежити лібералізацію викликала протести й опозицію, особливо серед інтелігенції.

Пояснення:

Вас заинтересует