• Предмет: Литература
  • Автор: shoimu
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

твір «Концепція людини і світу античній літературі» 1.5-2 ст. прошу​

Ответы

Ответ дал: lmg9sifz
3

Відповідь:

Кілька тисячоліть тому на півдні Балканського півострова виникла культура, якій судилося зіграти велику роль у житті людства - культура стародавніх греків і римлян. Греція ніколи не прагнула до панування у світі, і жителі були осторонь багатьох історичних подій, мало хто з грецьких полководців здобув велику славу. Греція не вирізнялася особливими природними умовами. Вона не відігравала значної політичної ролі у світі. Проте саме тут народилися видатні поети, скульптори, філософи, які заклали фундамент духовної культури людства.

Слово античний з латинської мови означає "стародавній". Це поняття вживають лише тоді, коли йдеться про історію, культуру та літературу Стародавніх Греції (ще називають Елладою) Риму. Його не вживають щодо навіть більш давніх культур Літератур, наприклад Єгипту, Індії чи Китаю. Отже, античність це сукупність здобутків давніх греків римлян, що є з фундаментом європейської культури.

Давньогрецька література (найдавніша) створена давньогрецькою мовою, але й появі передував тривалий період розвитку фольклору та міфології. А давньоримська література виникла на п'ять століть пізніше і створена латиною. Стародавні римляни засвоїли великий досвід давньогрецької літератури. Грецькі міфи дали поштовх для побудови римської міфології. все ж давньоримська література має свою національну самобутність.

Давньогрецька та давньоримська літератури пройшли схожі шляхи розвитку. Обидві ґрунтуються на міфології. У II ст. до н. е. Стародавня Греція увійшла до складу Римської імперії, що призвело до подальшого зближення римської грецької культур. А в IV-V ст. у зв'язку із занепадом Римської імперії припиняється розвиток античної літератури. Але античність не була мертвою, бо досягнення античних майстрів живили наступні літературно-культурні епохи.

Думаю підходить-це не пиши!!!

Пояснення:


shoimu: дуже дякую тобі
Вас заинтересует