• Предмет: География
  • Автор: nadiaurcishin211
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

наведіть приклади з власних спостережень як вологість повітря впливає на зміни в навколишньому середовищі. Дуже прошу допоможіть

Ответы

Ответ дал: sabiraauasov
2

Ответ:

Переважна більшість неорганічних та органічних матеріалів, речовин і компонентів має той чи інший рівень гігроскопічності, тобто мають властивість поглинати (сорбувати) водяну пару з повітря. Для всіх пористих матеріалів існує певна залежність між кількістю поглиненої ними вологи (так званою гігроскопічною вологістю) та відносною вологістю навколишнього повітря. Максимальна гігроскопічна вологість матеріалів відповідає максимальної 100% вологості повітря.

Небажане підвищення гігроскопічної вологості матеріалів призвести до:

збільшення ваги та/або об'єму (зміни щільності);

зміни електричної провідності;

зміни теплопередачі та тепловіддачі;

протікання хімічних реакцій;

зміни якості продукту;

зміни ефективності процесу;

зміни в'язкості рідин;

зміни межі міцності на розрив;

зміни пружності та пластичності;

зміни умов зростання бактерій та мікроорганізмів.

Вплив надмірно вологого повітря небезпечний не тільки для гігроскопічних матеріалів. Матеріали з мізерно малою гігроскопічність також схильні до впливу водяної пари вологого повітря, яке спочатку проявляється в поверхневих шарах. Слід виділити окремі випадки, що часто зустрічаються, і наслідки надмірного підвищення вологості повітря:Вплив відносної вологості чистого повітря на швидкість корозії заліза (крива Арреніуса)

При високій вологості повітря погіршується якість опору електроізоляційних матеріалів, у т.ч. повітря як електроізолятора. Це призводить до неконтрольованих відмов, які можуть перейти у великі аварії та катастрофи, насамперед через короткі замикання.

При відносній вологості вище 70 % створюються сприятливі умови для швидкого зростання цвілі, суперечки якої є скрізь. При менших значеннях вологості зростання цвілі повністю припиняється.

Надмірна гігроскопічна вологість продуктів погіршує їх якість і призводить до псування, в т.ч. з причин: прискореного бактеріологічного зростання, зміни хімічного складу при реакціях з водяною парою, спостереження та комкування порошкоподібних та сипких продуктів та ін.

Метали, що практично не мають гігроскопічність, на повітрі схильні до корозії, інтенсивність якої залежить також і від вологості повітря. Низька вологість гарантує низьку інтенсивність корозії. У заліза корозія практично відсутня за відносної вологості до 40-45%. Незначна корозія заліза починається у разі підвищення відносної вологості від 40–45 % до 60–70 % (так званого «критичного» значення вологості). Вище цього значення швидкість корозії заліза різко збільшується (за логарифмічною залежністю), і відбувається швидке руйнування металу. Ці явища графічно проілюстровані на мал. 1. Значення «критичної» вологості залежать від природи металу і наявності домішок в атмосфері, наприклад, за наявності навіть малих кількостей газоподібних реагентів (насамперед, SO2, а також SO3, NOx та ін.) «критична» вологість повітря для заліза та багатьох інших металів суттєво знижується.

Ще один прояв високої вологості повітря спостерігається при охолодженні насиченого вологою повітря (100% RH). Повітря тоді стає перенасиченим вологою, і вона починає виділятися з нього у вигляді туману або роси. За рахунок утворюваної різниці парціальних тисків атмосферної вологи і насиченої пари відбувається конденсація пари на поверхнях, температура яких нижча від точки роси повітря, що призводить до їх намокання або утворення інею. Тоді вищенаведені на

Вас заинтересует