• Предмет: История
  • Автор: polinanegoda9
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

1.Охарактерізуйте внутрішню та зовнішню політику Володимира Великого ?
2.порівняйте внутрішню і зовнішню політику Володимира Великого з політикою його попередників .
3.Встановить власне ставлення до цієї історичної особливості .Аргументуйте свою думку .СРОЧНО ДОПОМОЖІТЬ

Ответы

Ответ дал: mjakushartur92
2

Відповідь:

1.внутрішня політика володимира великого:

здійснив адміністративну, військову та релігійну реформи. Розпочав карбування власних монет. Розбудовував Київ, засновував нові міста. Для захисту від кочівників звів систему земляних валів.

зовнішня:

Запровадивши в 988 році християнство, зміцнив владу у державі та міжнародний авторитет Русі-України, сприяв розвитку культури. Зовнішня політика: розширив кордони, здолавши опір в'ятичів, радимичів, ятвягів та підкоривши дулібів і білих хорватів. Приєднав Червенські міста.

2.Володимир Великий: внутрішня політика У 980 р. київським князем став Володимир. Йому необхідно було встановити та посилити владу над 20 різними племенами (слов’янськими і неслов’янськими), що жили на території Київської Русі. Володимир придушив повстання в’ятичів, радимичів, наклав на них данину. Потім Володимир приєднав до Київської Русі міста Червенської Русі — Червень, Белз, Перемишль, а також землі ятвягів (що жили між Німаном і Західним Бугом).Ярослав Мудрий займався зміцненням і розширенням кордонів держави. Так, у 1030—1031 pp. у поляків були відвойовані червенські міста. У1036 р. Ярослав Мудрий остаточно розгромив печенігів, приєднав до території Київської Русі землі племен чудь, захопив місто Юр’єв. Західні кордони зміцнювалися внаслідок успішних походів проти литовських племен.У зовнішній політиці Ярослав Мудрий вважав за головне налагодження відносин з Візантією. Хоча імператор візантійський Костянтин IX спробував змінити миролюбну політику Візантії відносно Русі, однак потім був змушений шукати примирення з нею. У 1046 р. була підписана нова російсько-візантійська угода. Ярослав займався зміцненням русько-німецьких відносин — обмін посольствами відбувався двічі: у 1030—1031 і в 1040—1043 pp.Зміцнивши в такий спосіб міжнародне становище держави, Володимир розпочав проведення внутрішніх реформ: військової, адміністративної, судової, містобудівної тощо. Військова реформа полягала в тому, що племінна організація війська була замінена феодальною: за службу воїни одержували у власність землю. Почалося будівництво фортець-укріплень біля Києва («змієві вали»). По Десні, Трубежу, Сулі, Остеру зводилися укріплені міста, що стали опорними пунктами в боротьбі з кочівниками. У ході адміністративної реформи держава була розділена на 8 округів, що поділялися на волості. На чолі округів стояли довірені особи князя або його сини.

3.Князь Володимир Святославович увійшов в історію нашого народу, як князь-святитель, який охрестив Україну-Русь. За його труди на благо рідної землі народ ще за життя назвав його Великим князем. Життю і діяльності Володимира Великого присвячено багато творів історичної і художньої літератури. Літопис «Повість минулих літ» по сьогоднішній день не втрачає своєї історичної та художньої цінності, як свідчення героїчного і трагічного минулого наших далеких предків-русичів. «Історія Русів» містить стислий переказ літописної традиції про князювання Володимира та хрещення Київської Русі за грецьким обрядом. Найвидатніший український історик М. Грушевський докладно відобразив у багатотомній «Історії України-Руси» процес хрещення давньоруської держави князем Володимиром Великим. Збірка поезій О. Олеся «Княжа Україна» містить поезії «Хрещення Володимира Великого» і «Хрещення України», що розповідають про історичні події хрещення Київської Русі в Х столітті, Ю. Опільський написав яскравий історично-достовірний твір «Ідоли падуть», в якому описав добу Володимира Великого. Слід згадати історичний роман С. Скляренка «Володимир». Історичний роман І. І. Білика «Похорон богів» розповідає про події 974-988 років з точки зору стародавніх слов’ян, яким було непросто відмовлятися від традиційних вірувань своїх предків. Про хрещення Київської Русі йдеться в першій частині роману П. Загребельного «Тисячолітній Миколай». З літературою, яка висвітлює життя та діяльність великого руського реформатора та хрестителя Русі, можна ознайомитись переглянувши книжкову виставку в Томашпільській центральній районній бібліотеці.


mjakushartur92: Надіюсь був корисний)
polinanegoda9: Дякую велике дякую
mjakushartur92: Завжди радий допомогти)
Вас заинтересует