• Предмет: Литература
  • Автор: ripolovskaanastasia
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Виписати з повісті цитати, які є елементами фольклору з твору гуси лебеді летять
Даю 50 балів​

Ответы

Ответ дал: katyar2307
1

Объяснение:

1. Що,що, надзигльований? — мов сіро-блакитнаві , побризкані росою безсмертник, оживають старі очі. Дід ошелешено підкидає вгору брови, потім одгетькує мене вільною рукою і починає сміятись. Він дуже гарно сміється, хапаючись руками за тин, ворота, ріжок хати чи дерево, а коли немає якоїсь підпірки, тоді нею стає його присохлий живіт. (зовнішність діда)

2. На другий день уже було відомо, що чортяка мене не вхопить, бо я вночі ні разу не бухикнув. Тому дід зауважив, що я одчайдух і весь удався в нього, а мати сказала, що —в оглашенного. (характер Михайлика).

3.«До роботи ... був рідким, наче юшка, зате круто міг замісити якусь сутягу чи паскудство і на ньому показати спритність своєї невеликої голови, мізки якої найбільше були націлені на свіжу копійку ».(Юхрим Бабенко)

4. «Треба десь зробити січкарню, драча, крупорушку чи керата, — співаючи зробить, дайте тільки заліза, дерева і ввечері добру чарку монопольки. А хочете вітряка, то й вітряка вибудує під самі хмари...» (Дід Дем'ян)

5. « Сам... рудий, кирпатий і невеличкий на зріст, зате вусища в нього зародили, наче з гетьмана, а під ними і поверх них то чаяться, то розгулюють посмішка і насмішка. Жив хоч і бідно, зате весело...» (Дядько Микола)

6. « Коли треба щось робити, охоче допомогаю дідусеві, пасу нашу вредюгу коняку, рубаю дрова, залюбки гострю сапи, люблю з мамою щось садити або розстеляти по весняній воді і зіллю полотно, без охоти, а все-таки потроху цюкаю сапкою на городі і не вважаю себе ледащом». (Михайлик).

7. « В її устах і душі “насіння” було святим словом. І хоч не раз вона нарікала на свою мужицьку долю з її вічними супутниками-нестатками й злиднями, проте нічого так не любила, як землю » (Мати Михайлика).

8. « З двору наполохано виходить у рам'ї, у розтоптаному взутті глибокоока , ще молода жінка, її погляд шукає землі, а розгонисті брови летять угору...» (Жебрачка)

9. « Обличчя... таке, наче вона молиться. Це тому , що вона дуже любить сад, доглядає за ним, кожна в ньому нащепа міцно перев'язана стьожками... » (Бабуся)

10. « Біля самого вориння з козубом у руці стояла чорнява худенька дівчинка років восьми, очі в неї карі, з краплинами роси, рум'янці темні, а губи відстовбурчились рожевим потрісканим вузликом і чогось радіють собі» (Люба)

11. «... Оту босоногу з двома рухливими косами віхолу, що все робить навбіжки , пританцьовуючи і сміючись або співаючи... Насочується сміхом, продаючі білі підківки зубів і аж три ямки: дві на щоках, а третю на підборідді». (Мар'яна)

12. «... Його старий залоєний картузик, ганчір'ясту одежинку і чи не вперше бачу, що він справді славний: і брови в нього чорні , сосонкою , і очі красиві». (Петро Вдовиченко)


katyar2307: Правильно?
ripolovskaanastasia: Так
katyar2307: можеш посмотреть я добавила задание про Костенко Ліну
ripolovskaanastasia: Дякую
Вас заинтересует