Контрольний диктант

Ш.девр к.зац.кої арх.тектури
Ш.девром к.зац.кої арх.тектури бо рівного за красою й урочистіс.тю не/було з/посеред храмів у всій Україні (в,вв)ажають собор у нинішнім (Н,н)овомосковс.ку – (З,з)апоріз.кому місті (С,с)амарі.

Цей д.вовижний дерев.ян.ий витвір (з,с)будував народний майст.р Яким Погребняк. Замовляючи йому будівлю к.заки просили ( с,з)порудити її без ц.вяхів бо вважали що не/можна вб.вати ц.вяхи в храм Спасителя (І,і)суса (Х,х)риста який ними був пр.битий на хр.сті.
Він остан,ій який побудували к.заки перед (з,с)касуван.ям (З,з)апоріз.кої (С,с)ічі.

Основним знаряд.ям будівнич.х була вс.ого/на/вс.ого сокира тому до/тепер залишаєт.ся загадкою як їм вдалося досягти такої в.сокої точності у виготовлен.і д.талей. У ц.ого храму є багато не/збагнен.их таємниць. Наприклад одна з них геніал.не моделюван.я замкнен.ого простору який охоплює людину в інтер.єрі собору.

Світлі пр.крашен.і витончен.ими малюнками площ.ни стін які в стрімкому злеті перет.нают.ся створюють атмосферу в.личного спокою та божествен.ого відсторонен.я від мирс.кої марноти.
Храм пр.крашає дев.ять куполів пізніше перед ним була побудован.а дзвін.иця. Виростаючи собор усе більше вражав усіх гранд.озною монументал.ніс.тю вишукан.ою стрімкіс.тю та ле.кістю форм.

Арх.тектор поєднав у н.ому (В,в)ізантійс.ке зодчество та (У,у)країнс.ке (Б,б)арок.о.

Ответы

Ответ дал: magma19821981
1

Ответ:

Объяснение:

Шедевром козацької архітектури, бо рівного за красою й урочистістю не було з-посеред храмів у всій Україні, уважають собор у нинішнім Новомосковську – запорізькому місті Самарі. Цей дивовижний дерев’яний витвір збудував народний майстер Яким Погребняк. Замовляючи йому будівлю, козаки просили спорудити її без цвяхів, бо вважали, що не можна вбивати цвяхи в храм Спасителя – Ісуса Христа, який ними був прибитий на хресті. Він останній, який побудували козаки перед скасуванням Запорізької Січі. Основним знаряддям будівничих була всього-на-всього сокира, тому дотепер залишається загадкою, як їм вдалося досягти такої високої точності у виготовленні деталей.

Храм прикрашає дев’ять куполів, пізніше перед ним була побудована дзвіниця. Виростаючи, собор усе більше вражав усіх грандіозною монументальністю, вишуканою стрімкістю та легкістю форм. Архітектор поєднав у ньому візантійське зодчество та українське бароко.

У цього храму є багато незбагненних таємниць. Наприклад, одна з них – геніальне моделювання замкненого простору, який охоплює людину в інтер’єрі собору. Світлі, прикрашені витонченими малюнками площини стін, які в стрімкому злеті перетинаються, створюють атмосферу величного спокою та божественного відсторонення від мирської марноти.


Аноним: Добрый вечер. Не могли бы мне помочь с литературой пожалуйста умоляюю
Вас заинтересует