УПЧ Андрыан Кащенко "Над Кодацьким порогом"
1. І. Сулима був на Січі запорозьким кошовим отаманом до:

а) Івана Богуна;

б) Тараса Трясила;

в) Богдана Хмельницького.

2. Із Сагайдачним І. Сулима не ходив у похід до:

а) Візантії;

б) Криму;

в) Трапезонту.

3. Слава про І. Сулиму розійшлася далеко поза межами України і нарешті стала всесвітньою після того, як:

а) під його керівництвом було засновано морський флот;

б) він захопив у морі на турецькій галері багато бранців;

в) надав козакам можливість збагатитися під час військових походів.

4. Хто збудував над Кодацьким порогом міцну фортецю:

а) запорожці;

б) турки;

в) поляки.

5. І. Сулима вирішив іти з військом «до города Азова», щоб:

а) укласти мирну угоду з турками;

б) здобути срібла, золота і всяких скарбів;

в) допомогти збудувати фортецю над Кодаком.

6. До Азову разом із І. Сулимою вирушило козацтво у кількості:

а) три мільйони;

б) дві з половиною тисячі;

в) до мільйона.

7. Про кого співали пісні козаки під час походу?

а) Марусю Богуславку і Северина Наливайка;

б) Петра Сагайдачного та Самійла Кішку;

в) Івана Богуна та Богдана Хмельницького.

8. Яким чином було вирішено проблему з водою для пиття під час походу І. Сулими і козацтва до Азова?

а) Знайшли на узбережжі джерельце;

б) пішов дощ і налив у байдаки води;

в) здійснено напад на турецьку галеру і вилучено п’ять діжок питної води.

9. Отримавши перемогу над турками, І. Сулима змусив їх:

а) відремонтувати пошкоджені козацькі галери;

б) випустити на волю всіх невільників;

в) влаштувати веселе свято.

10. Кому з героїв твору належить висловлювання стосовно Козацької фортеці: «Все, що людина може збудувати, людина може й зруйнувати»?

а) Сулимі;

б) Конецпольському;

в) Хмельницькому.

11. Яким чином можна було козакам потрапити до Кодака непоміченими? Йдучи:

а) через чагарники і болото;

б) попід скелями Дніпра;

в) густим лісом.

12. Біля якої річки часто ходили татари, випасаючи свої табуни й отари:

а) Кальміусу;

б) Самари;

в) Каяли.

Ответы

Ответ дал: Olyun4ik
0

Відповідь: 1В, 2А, 3Б, 4В, 5Б, 6Б, 7Б, 8Б, 9Б, 10В, 11Б, 12А

1. І. Сулима був на Січі запорозьким кошовим отаманом до: в) Богдана Хмельницького. цитата: "Ще до Богдана Хмельницького.... був на Січі запорозьким кошовим отаманом Іван Сулима".

2. Із Сагайдачним І. Сулима не ходив у похід до: а) Візантії; дивні варіанти, тому що " На Русі столицю Візантії називали Царгород". але є цитата з твору: "З Сагайдачним Сулима і Кафу турецьку у Криму здобував, і Трапезонтза Чорним морем аж двічі руйнував, і околиці Царгорода огнем випалював, а нарешті під Хотином, рятуючи Польщу, бився з турками у великому бойовищі"

3. Слава про І. Сулиму розійшлася далеко поза межами України і нарешті стала всесвітньою після того, як: б) він захопив у морі на турецькій галері багато бранців. Цитата: "Слава про Івана Сулиму розійшлася далеко поза межами України і нарешті стала всесвітньою після того, як він, захопивши у морі на турецькій галері багато бранців, триста з них послав у подарунок римському папі..."

4. Хто збудував над Кодацьким порогом міцну фортецю: в) поляки. цитата: "...поляки почали будувати на запорозькій землі, біля Дніпра, над Кодацьким порогом, міцну фортецю.."

5. І. Сулима вирішив іти з військом «до города Азова», щоб: б) здобути срібла, золота і всяких скарбів; цитата: "От і надумав Сулима, перш ніж воювати з Польщею, йти морем на пишний у ті часи турецький город Азов та здобути у ньому срібла й золота і всяких скарбів".

6. До Азову разом із І. Сулимою вирушило козацтво у кількості: б) дві з половиною тисячі; цитата: "..одного ранку, забравши на чайки дві з половиною тисячі товариства, зійшов на чардак найбільшої чайки, щоб оглянути все військо.."

7. Про кого співали пісні козаки під час походу? б) Петра Сагайдач-ного та Самійла Кішку;  цитата: "Не первина їм у море ходити — вони запалили люльки та завели пісні пре Сагайдачного та про Самійла Кішку".

8. Яким чином було вирішено проблему з водою для пиття під час походу І. Сулими і козацтва до Азова? б) пішов дощ і налив у байдаки води. цитата: "... по деяких чайках не вистачало вже солодкої води, і коли б не пішов, на щастя козаків, великий дощ та не налив у байдаки води, то, мабуть, багато з товариства не побачили б уже своєї рідної України".

9. Отримавши перемогу над турками, І. Сулима змусив їх: б) випустити на волю всіх невільників; цитата: "Щоб не дратувати султана, Сулима справді згодився взяти окуп, але з умовою, щоб турки випустили на волю і тих невольників, що були в замку..."

10. Кому з героїв твору належить висловлювання стосовно Козацької фортеці: «Все, що людина може збудувати, людина може й зруйну-вати»? в) Хмельницькому. цитата: "Тому, ясновельможний гетьмане,— одповів Хмельницький,— що, на мою думку, все, що людина може збудувати, людина може й зруйнувати!"

11. Яким чином можна було козакам потрапити до Кодака непоміче-ними? Йдучи: б) попід скелями Дніпра. Цитата: "....з степу неможливо наблизитись до нього непомітно, а треба підходити з одного боку глибоким байраком, а з другого — попід скелями Дніпра".

12. Біля якої річки часто ходили татари, випасаючи свої табуни й отари: а) Кальміусу; цитата: "....через три дні прибув до річки Кальміусу. Та річка належала до запорозьких вольностей, але була далеко від Січі і через те понад нею часто ходили татари, випасуючи тут свої табуни й отари".

Пояснення:

Вас заинтересует