Дам 100б, СРОЧНО!
1. Який об'єм повітря витратиться для спалювання 10 л циклогексану?
2. Речовина містить 12,9% Карбону, 1,08% Гідрогену, все інше Бром. Густина парів речовини за воднем 139,5. Виведіть формулу
3. Спалили 8,8г речовини, отримали 17,6г вуглекислого газу і 7,2г води. Густина парів за азотом 3,1428. Виведіть формулу.
4. До 670г 16% розчину мурашиної кислоти додали 230г води. Яка масова частка речовини в отриманому розчині?
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V(C6H12) = 10 л
Найти:V(повітр.)-?
Складемо РХР:
C6H12 + 9O2 → 6CO2 + 6H2O
V(6H12) : V(О2)= 1 : 9
V(O2) = 10 * 9 = 90 л
У повітрі 21% кисню, тому маємо:
V(повітря) = 90 * 100/21 = 428,6 л
№2
Дано:
w(C) = 12,9% або 0,129
w(H) = 1,08% або 0,0108
D(H2) = 139,5
Найти: СхНуBrz - ?
Знайдемо масову частку брому:
w(Br) = 100% - w(C) - w(H) = 100% - 12,9% - 1,08% = 86,02% або 0,8602
Знайдемо молекулярну масу сполуки:
М(СхНуBrz) = D(H2) * М(Н2) = 139,5 * 2 = 279 г/моль
Вичислимо кількість ручовин:
n(C) = w(C) * М(СхНуBrz)/ М(С) = 0,129 * 279/12 = 3 моль
n(Н) = w(Н) * М(СхНуBrz)/ М(Н) = 0,0108 * 279/1 = 3 моль
n(Br) = w(Br) * М(СхНуBrz)/ М(Br) = 0,8602 * 279/80 = 3 моль
n(C) : n(Н) : n(Br) = 3 : 3 : 3
Отже формула : С₃Н₃Br₃
№3
Дано:
m(CxHy) = 8,8 г
m(CO₂) = 17,6 г
m(H₂O) = 7,2 г
D(N₂) = 3,1428
Найти: CxHy - ?
Знайдемо молекулярну масу речовини:
M(CxHy) = D(N₂) * M(N₂) = 3,1428 * 28 = 88 г/моль
Складемо РХР:
0,1 моль 0,4 моль 0,3 моль
CxHy + O₂ = CO₂ + H₂O
n = 1моль n=1моль n = у/2 моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 8,8/88 = 0,1 моль
n(CO₂) = m(CO₂)/М(CO₂) = 17,6/44 = 0,4 моль
n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 0,4* 1/0,1 = 4 моль
n(H₂O) = 7,2/18 = 0,4 моль
n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy) = 2 * 0,4/0,1 = 8 моль
n(С) : n(H) = 4 : 8
Разділимо обидва індекси на менший отримаемо СН2 і помножимо на 6 отже формула : С6Н12, але молекулярна маса сполуки 88 г/моль тому маємо С6Н14
№4
Знайдемо масу чистої мурашиної кислоти:
m(CH2O2) = m(р-нуCH2O2) * w(CH2O2) = 670 * 16% : 100% = 107,2 г
Обчислимо масу нового розчину:
m(н.р) = m(р-нуCH2O2) + m(H2O) = 670 + 230 = 900 г
Знайдемо масова частка речовини в отриманому розчині:
w = m(CH2O2)/m(н.р) * 100% = 107,2 : 900 * 100% = 11,91%