Письмовий твір-роздум “Краса людської душі” ( за оповіданням Винниченка “Федько-халамидник”). Епіграфом уроку є слова: …і якби на те моя воля, написала б я скрізь курсивами: — Так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими! Л. В. Костенко План 1. Що таке краса? 2. Федько-халамидник і вчинки, що його характеризують. 3. Життєві позиції двох хлопчиків. 4. Чого навчає образ (оповідання)? ПОЖАЛУЙСТА ЭТО СРОЧНО
Ответы
Твір-роздум на тему “Краса людської душі”
Що означає слово “краса”? Це гарний ранок, лагідне сонце, усмішка рідних людей, доброта та взаємоповага. Краса не лише буває зовнішньою. Я ціную насамперед людську душу, адже вона може бути і потворною, і красивою.
На уроці української літератури ми ознайомилися з оповіданням Володимира Винниченка “Федько-халамидник”. Головний герой твору Федько – невгамовний хлопчик, у якого “ворог був його спокоєм”. Постійно конфліктуючи зі своїми однолітками, намагався виділитися поганими вчинками. Чому саме так він поводився? Я думаю, тому що Федькові бракувало мудрої батьківської поради, теплих маминих обіймів. Тому й ішов наперекір усьому світові.
Так, він був бешкетником, справжнім розбишакою. Але, на відміну від Толика, казав правду, свою провину не перекладав на інших, дотримувався даного товаришам слова. Мені дуже жаль Федька, який урятував своє життя і Толине, сам себе обмовив. Хлопчик був гордий, не став виправдовуватися, що призвело до трагедії.
Я поважаю головного героя за справедливі вчинки, за морально красиву душу. Його чуйність і доброта спроможні зробити наш світ милосерднішим і кращим.
Отже, образ Федька вчить нас не робити необдуманих вчинків, не засмучувати рідних людей, поважати один одного та бути чесними у стосунках.