• Предмет: Литература
  • Автор: utub88
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Повідомлення про життєвий та творчий шлях Пітера Брейгеля​

Ответы

Ответ дал: dimarubauk
0

Ответ:

Объяснение:

Пі́тер Бре́йгель Старший, також відомий як «Селянський» (нід. Pieter Bruegel (Boeren-Bruegel), 1526—1530, Сон ен Брейгель[en] або Бреда, Габсбурзькі Нідерланди — 5 або 9 вересня 1569, Брюссель, Іспанські Нідерланди) — фламандський художник, який створював гравюри та картини. Більшу частину свого життя виконував різноманітні гравюри та згодом став визнаним майстром у цій справі. Брейгель Старший малював переважно жанрові картини та пейзажі, створювати які розпочав лише в останнє десятиріччя перед смертю. Його творчість вважається «піком нідерландського мистецького Відродження», а його самого «вагомим представником північного Відродження Нідерландів[en]»[4][5][6].

Брейгель Старший одним із перших художників, які відійшли від релігійного сюжету для картин на користь зображення простих селян та сцен з їх повсякденного життя. Свого часу вважався «другим Босхом» за наслідування його стилю живопису, що отримав назву «пізня готика» та був популярним на території Нижніх земель, Герцогство Брабант[7]. Рішення Брейгеля зображати простих людей, що зайняті повсякденним життям, відкрило новий творчий шлях для наступних голландських художників. Воно послугувало основою соціально орієнтованого реалізму й натуралізму в мистецтві кінця XIX століття, включаючи вплив на роботи Гюстава Курбе, Жана-Франсуа Мілле та художньої школи передвижників[8].

Для його творчості характерна іронія та спостережливість. Художня мова Брейгеля зображає архаїчність тогочасного суспільства, народні мотиви, а також політичні та релігійні потрясіння[9]. Художня спадщина Пітера Брейгеля Старшого є невеликою та налічує лише 38 картин, що офіційно віднесені до його авторства та 4, де атрибуція викликає сумніви[10][11]. Дослідження та підтвердження автентичності займався Інститут історії мистецтв Нідерландів (RKD).

Пітер Брейгель Старший став основоположником цілої династії художників: сини Пітер Брейгель Молодший («Пекельний») та Ян Брейгель («Оксамитовий» чи «Райський»), онуки Ян Брейгель Молодший та Амбросій Брейгель, правнук Абрагам Брейгель та інші стали видатними майстрами живопису[5].

Вас заинтересует