ПОМОГИТЕ СРОЧНО ДАЮ БОЛЬШЕ 100 БАЛОВ!! Визначити твори, з яких взято подані рядки. На тютюн та люльку, / Необачний! / «Гей, вернися, Сагайдачний, / Візьми свою жінку, Оддай мою люльку, / Необачний!». Поховайте та вставайте, / Кайдани порвіте / І вражою злою кров’ю / Волю окропіте. Ой ночують чумаченьки / В чистім степу при долині, / Розпустили сірі воли пасти / При зеленій муравині. Не слухала стара мати, / Робила, що знала — / Дивилася чорнобрива, / Сохла і мовчала. / Пішла до ворожки, / Щоб поворожити — / Чи довго їй одинокій / На сім світі жити? Воли ревуть, води не п’ють, / Бо в Крим доріженьку чують. / Ой Бог знає, та Бог і відає, / Де чумаченьки ночують. «Запекло, почервоніло / і рай запалило. / Мов прокинувся, дивлюся: / село почорніло, / боже небо голубеє — і те помарніло». « — Еге ж: і весну, і життя. Тепер, внучку, геть-чисто все почне оживати: скресне крига на ріках та озерах, розмерзнеться сік у деревах, прокинеться грім у хмарах, а сонце своїм ключем відімкне землю». «Вернись, синку, додомоньку/Змию, зчешу головоньку/Та постелю постеленьку». «Попереду Дорошенко/Веде своє військо,/Військо Запорізьке/Хорошенько» «Ми над усе любимо свій кутик, — коли б так кожний інший любив свій кутик, то певно всі люди жили б на світі спокійно й щасливо». ​

Ответы

Ответ дал: Olyun4ik
0

Відповідь:

На тютюн та люльку, / Необачний! / «Гей, вернися, Сагайдачний, / Візьми свою жінку, Оддай мою люльку, / Необачний!».

а також: «Попереду Дорошенко/Веде своє військо,/Військо Запорізьке/Хорошенько»

цих дві цитати, це рядки з пісні !Гей на горі, там женці жнуть"

Поховайте та вставайте, / Кайдани порвіте / І вражою злою кров’ю / Волю окропіте.  - це рядки з вірша Т.Г.Шевченка "Заповіт"

Ой ночують чумаченьки / В чистім степу при долині, / Розпустили сірі воли пасти / При зеленій муравині.

а також:  Воли ревуть, води не п’ють, / Бо в Крим доріженьку чують. / Ой Бог знає, та Бог і відає, / Де чумаченьки ночують.

цих дві цитати з української народної пісні "Ой у степу криниченька"

Не слухала стара мати, / Робила, що знала — / Дивилася чорнобрива, / Сохла і мовчала. / Пішла вночі до ворожки, / Щоб поворожити — / Чи довго їй одинокій / На сім світі жити?  - це рядки з балади Т.Г.Шевченка "Тополя"

«Запекло, почервоніло / і рай запалило. / Мов прокинувся, дивлюся: / село почорніло, / боже небо голубеє — і те помарніло». - це рядки з вірша Т.Г.Шевченка "Мені тринадцятий минало..."

« — Еге ж: і весну, і життя. Тепер, внучку, геть-чисто все почне оживати: скресне крига на ріках та озерах, розмерзнеться сік у деревах, прокинеться грім у хмарах, а сонце своїм ключем відімкне землю». - це слова діда Дем"яна з повісті Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять"

«Вернись, синку, додомоньку/Змию, зчешу головоньку/Та постелю постеленьку». - це рядки з пісні "Гомін, гомін по діброві"

«Ми над усе любимо свій кутик, — коли б так кожний інший любив свій кутик, то певно всі люди жили б на світі спокійно й щасливо». це слова Максима з твору Івана Франка "Захар Беркут"

Пояснення:

Вас заинтересует