• Предмет: География
  • Автор: dimnicmiroslava
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Допоможіть будьласка . Розкажіть про несприятливі погодні явища в Україні.
даю 30 балів

Ответы

Ответ дал: Vladyslav332
0

Ответ:

На території України проявляються стихійні явища природи, пов'язані з рухами літосфери, погодою і внутрішніми водами. Рухами літосфери обумовлені сейсмічні явища. Осередки землетрусів часто знаходяться в Карпатах, Кримських горах, у Чорному морі на південь від Криму. Несприятливими погодними явищами в Україні є посухи, суховії, пилові бурі, заморозки, ожеледь, град. Безконтрольна вирубка лісу в горах спричинює виникнення під час сильних злив селевих потоків – річок бруду, утворених змитими шарами незакріплених ґрунтів. Селі мають велику масу та значну швидкість. Вони знищують дороги, будівлі, орні землі. З внутрішніми водами пов'язані повені (паводки) – швидке й короткочасне підняття рівня води у річці. Це стихійне явище може виникати в горах під час інтенсивного танення снігу, сильних зливових дощів. Стік же рівнинних річок України зарегульовано водосховищами, тому різких коливань води з катастрофічними наслідками на них не буває.

Ответ дал: lcernikova378
0

Ответ:

До несприятливих погодно-кліматичних явищ, що бувають на території України, належать хуртовини, ожеледь, заморозки, зливи, густі тумани, вітри, спека. Здебільшого вони пов'язані з особливостями атмосферної циркуляції. Несприятливі погодні явища виникають несподівано й можуть негативно впливати на роботу транспорту, електромереж, ведення сільського господарства, на життя й здоров'я людини.Для української зими характерні снігопади (мал. 80), тумани, хуртовини, ожеледиці. Хуртовини найчастіше бувають у січні та лютому і тривають 20-25 днів на південному сході країни та три—п'ять днів — у південно-західній її частині. До 10 днів на рік буває ожеледиця. Кірка льоду на гілках дерев, дротах телефонних та електричних мереж утворюється тоді, коли позначка термометра опускається до -3 °C. За таких умов товщина крижаного покриву становить 5-10 мм, а в гірській місцевості — до 200 мм.

Літо зазвичай відзначається стабільними погодними умовами, проте й цієї благодатної пори року можливі різноманітні погодні катаклізми: посухи, суховії, гради, а інколи й затяжні дощі. У теплий період частими є грози. Це явище спостерігається 25-30 днів, а в Карпатах — до 40 днів на рік. Град найчастіше випадає в центральній частині України та на Закарпатті. Інколи розмір градин сягає 5-7 мм. Траплялися випадки, коли вони були розміром з куряче яйце

Вас заинтересует