• Предмет: Биология
  • Автор: maksimbeshun36
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Помогите дам 30 балов
1. Вставте пропущені слова в речення.


Цибулина має ознаки пагона: у неї є вкорочене стебло - ________, покривні _________, соковиті___________, додаткові ______ та пазушні____________. На верхівці денця ми побачили ____________ бруньку.

Отже, цибулина – це видозміна _____________________.

2 Дайте відповіді на запитання "+ або -".

1. Кора стебла утворена сукупністю різких тканин.

2. Кора складається тільки з мертвих клітин.

3. Ситоподібні трубки розташовані в лубі.

4. По ситоподібних трубках здійснюється потік мінеральних речовин, розчинених у воді.

3. Стебло потовщується за рахунок поділу клітин камбію.

6. Стебло потовщується тільки за рахунок збільшення шару деревини.

7. До складу деревини входить механічна тканина.

8. Сочевички кори забезпечують газообмін і випаровування води.

9. До складу серцевини входить провідна тканина.

10. У клітинах серцевини відкладаються запасні поживні речовини.

11. Серцевинні промені забезпечують вертикальний рух поживних речовин. 12. За спилом дерева можна визначити умови життя рослини.

13. Усі рослини мають прямостояче стебло.

14. Крона рослин формується унаслідок галуження стебла.

4. Біологічні задачі.

1. Одним з найстаріших дерев, які живуть у наш час, є сосна остиста, що росте в горах Каліфорнії. Вік цього дерева 4900 років. Вивчаючи спили мертвих дерев, учені встановили відносну кількість опадів у різні роки. Як їм вдалося це визначити? Відповідь обґрунтуйте.

2. Усі дерева нашої географічної зони утворюють річні кільця. Дерева вологих тропіків, на відміну від наших рослин, їх не мають, хоча також, як і в наших рослин, в їх стовбурах є камбій, клітини якого діляться і забезпечують потовщення стовбура. Поясніть, чому у тропічних рослин не утворюються річні кільця.

3. Органічні речовини, що утворилися в листках у літній період, використовуються рослиною не тільки на процеси життєдіяльності, частина їх відкладається про запас у основній тканині серцевини. Як органічні речовини потрапляють до серцевини, якщо відомо, що вони рухаються по ситоподібних трубках кори?

Ответы

Ответ дал: skopmaksim836
0

Ответ:

Розробка конспекту уроку містить цікаві матеріали, які допоможуть вчителеві легко налаштувати учнів на позитивне сприйняття навчального матеріалу. На етапі актуалізації опірних знань учнів, використовуються такі методичні прийоми як: "Так - ні", "Біологічний конструктор", "Біологгічні задачі".

В конспекті подано план проведення лабораторного дослідження з дотриманням всих вимог, а також з підбіркою питань які сприяють розвитку критичного мислення у дітей.

На останньому етапі уроку, є цікава форма роботи, що допоможе учням оцінити наскільки гарно вони засвоїли навчальний матеріал

Вас заинтересует