• Предмет: История
  • Автор: victoria090707
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Прочитайте фрагмент джерела. У чому відмінність мети політики радянської ко-
ренізації, як її витлумачували в Москві та Харкові? Чому плани М. Скрипника з українізації
Донбасу були неприйнятними
для центрального партійного керівництва? Які факти у статті
характеризують тогочасну мовну
ситуацію в шахтарських районах

Приложения:

Ответы

Ответ дал: LiashenkoTimur
5

Ответ:

Объяснение:

Радянська кампанія українізації не могла не зближуватися в певних своїх напрямах з політикою українізації, яку здійснювали національні уряди, починаючи з Центральної Ради і створеного нею Генерального секретаріату.

Завдання українізації, що стояли перед національними урядами, полягали як у пропаганді протилежних радянському способу життя демократичних цінностей, так і в елементарній дерусифікації-була спільним знаменником для обох кампаній українізації –національної та радянської.

Націонал-комуністи в керівництві КП(б)У (нечисленні більшовики українського походження і колишні боротьбисти) скористалися сприятливою політичною ситуацією в інтересах відродження української мови і культури. Микола Скрипник перетворив українську мову на фактичну державну мову в межах УСРР. Утім, українізація не зачіпала інтересів російськомовного населення.

Значна кількість донбасівських робітників говорить ламаною мовою, мовою українською,але з домішками російських слів.Так що вони правильно не говорять ні українською мовою,ні російською.

Вас заинтересует