• Предмет: История
  • Автор: marcenukkarolina
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Стислий конспект на тему: Культура Русі-України в другій половині XI — першій половині XIII ст. Срочно даю 25б.

Ответы

Ответ дал: kardashovshinigami
3

Культура Русі-України в Другій Половині XI – Першій Половині XIII Ст.

У другій половині XI ст. на території Русі-України зумовилася основа державності різних київських князів. За їхніми пануванням на відміну від попередніх періодів завершилися остаточні процеси формування державності правового характеру та морально-етичних норм у суспільстві. Ці процеси призвели до становлення сучасної української нації, утворення культури, яка стояла на поглиблених правових, політичних, ідеологічних та економічних основах.

В цей період з'явилася цілісна художня система, складався унікальний стиль, що відрізняв культуру цієї землі від інших народів. На початку XIII ст. стала популярна писана мова, яка поєднувала загальноруські думки і почуття з місцевими особливостями.

За цей період життя заповняли духовні свята та їх обряди, літургії, песні, гравці та театральні вистави.  

На території Русі-України протягом другої половини XI століття і першої половини XIII століття процвітала військова, церковна, культурна та політична життя. На рубежі XI-XIII століть російсько-українська культура розвивалася стрімко.

У другій половині XI століття церковні будівлі починали бути строені з каменю, що давало можливість провести постійне релігійне служіння. З цього часу починає значно проявлятися значна колія віршів та лірики, що сприяли розвитку літератури.

Впродовж XI-XIII століть Російсько-Українська держава процвітала зокрема завдяки законодавству. В цьому періоді Росiя прийняла багато різних законів, які внесли свій вклад в розвиток суспільства і культури. Закони дозволяли забезпечити достойні життєві умови працівникам та сприяли артистичному розвитку.

Вас заинтересует