• Предмет: География
  • Автор: ar30071900
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Повідомлення 5-6 речень, про відкриття та освоєння Північної Америки​

Ответы

Ответ дал: mailmarishkasumy
0

Ответ:

116342

Популярне

Північна Америка є третім за розмірами континентом світу після Євразії та Африки. Тут розташована одна з найважливіших країн світу США, високорозвинена Канада, густонаселена Мексика й багато дрібних держав із цікавими латиноамериканськими традиціями. Північна Америка тягнеться від екватора на півдні до полярних широт на півночі, тому тут є всі кліматичні зони Землі.

Цікаві факти про Північну Америку

● Чисельність населення Північної Америки становить 579 млн осіб.

● Континент омивається декількома океанами: Північним Льодовитим океаном на півночі, Тихим океаном на півдні й заході, Атлантичним океаном на сході. На південному сході, Північна Америка омивається Карибським морем. Континент займає площу приблизно 24 709 000 квадратних кілометрів, що становить приблизно 16,5 % від загальної площі суші на Землі.

● До Північноамериканського континенту належать 23 країни. Це США, Канада, Мексика, Гренландія, Бермудські острови і всі країни Центральної Америки та Карибського басейну. Найбільш населеною країною є США — 327 млн осіб. Друга за чисельністю населення країна, Мексика — 129 млн осіб. Канада на третьому місці — 37 млн осіб.

● Христофор Колумб відкрив Америку в 1492 році. Але норвезькі поселенці прибули трохи раніше, в 11-му столітті. Але, насправді вчені вважають, що перші корінні народи прийшли на континент приблизно 15 000 років тому, які мігрували з Євразії. Як вони це зробили, ми можемо тільки здогадуватися, але більшість вчених вважають, що вони перетнули перешийок, який був колись у Беринговій протоці між сучасною Аляскою й Сибіром.

Ответ дал: Аноним
0

Відповідь:

1. Офіційною датою відкриття Північної Америки вважається 12 жовтня 1492 р. Саме тоді іспанські мореплавці під керівництвом Христофора Колумба дісталися одного з Багамських островів (о. Сан-Сальвадор). Власне на материк Колумб висадився лише під час IV плавання, коли його каравели у 1502 р. досягли центральноамериканського узбережжя. Проте, все своє життя мореплавець вважав, що відкрив новий, західний шлях до Індії.

2.  У 1497 р. італієць Джон Кабот, який очолював англійську експедицію, повторно (після норманів) відкрив острови Ньюфаундленд, Ґренландію та узбережжя півострова Лабрадор.

3. На початку XVI ст. в Центральну Америку ринулися іспанські експедиції. Так у 1513 р. іспанець Васко Нуньєс де Бальбоа вперше перетнув Панамський перешийок і досяг берегів Тихого океану, а у 1517 р. іспанцями було відкрито півострів Юкатан і затоку Кампече.

4. У 1519­ – 1521 роках відбувся похід Ернандо Кортеса, який завершився завоюванням стародавньої держави ацтеків, що існувала на території сучасної Мексики, а потім у 1523 р. він відкрив півострів Каліфорнію.

5. Ернандо де Сото — іспанський мореплавець і конкістадор, який очолив першу завойовницьку експедицію європейців на північ від Мексики, вглиб території сучасних Сполучених Штатів. Був першим європейцем, який перетнув річку Міссісіпі та залишив документальні підтвердження цього.

6. У період з 1534 р. по 1542 р. французька експедиція під керівництвом Жака Картьє досягла затоки Святого Лаврентія і увійшла в гирло однойменної річки. На узбережжі було засноване поселення, яке назвали Канадою, а відкриті на північному сході материка землі було названо Новою Францією.

7. У 1648 р. Семен Дежньов відкрив протоку, яка розділяє Євразію та Північну Америку (пізніше названу Беринговою).

У 1741 р. експедицією Вітуса Беринга і нашого співвітчизника Олексія Чирикова були обстежені та нанесені на карту Алеутські острови й узбережжя Аляски.

8. У 1798 р. всі відкриті росіянами землі на північному заході материка були приєднані до Росії під назвою „Російська Америка”. Однак, у 1867 р. ці володіння царський уряд продав США.

Приложения:
Вас заинтересует