• Предмет: Литература
  • Автор: Sofiacherepshina1
  • Вопрос задан 1 год назад

СРОЧНО ПЖЖЖЖЖ!!!!
Написати твір на тему:
Образ коханої у ліричних творах Г. Гейне та Бернса.
ДАЮ 30Б!!!!

Ответы

Ответ дал: stenanovanarinka54
0

Объяснение:

Нерозділене кохання в творах Г. Гайне

Як море, в мене серце —

Нуртує і кипить,

І скарб чудових перлів

На дні його лежить.

Збірка віршів "Книга пісень" (1827) зробила тридцятирічного Г. Гайне знаменитим поетом. Основний мотив поезій цієї книги — нерозділене кохання. Більша частина віршів "Книги пісень" була створена під впливом глибокого почуття поета до двоюрідних сестер Амалії та Терези, в яких Гайне закохувався по черзі. Це кохання не було взаємним.

Свою збірку Гайне розділив на три частини і таким чином позначив три етапи свого нерозділеного кохання. Це "Юнацькі страждання", коли кохана з'являється до нього в уяві; "Ліричне інтермецо", де кохання розцвітає насправді, але без взаємності; "Знову на Батьківщині" — любов оживає тільки в пам'яті поета.

В "Юнацьких стражданнях" кохання зображене як романтична мрія, нестерпне чекання, химерне сновидіння. Образ коханої, що з'являється у сні, сповнює серце поета не щастям, а гострою тривогою і щемлячим сумом. Він бачить її то на балу у сатани, то в образі чужої нареченої під вінцем. Себе самого поет впізнає у подобі то зневаженого лицаря, то в'язня, який очікує на страту. Втім реальний світ не менш тривожний, ніж сновидіння. Поету стає ненависним "порядне товариство", де всі зневажають його:

Ти бачиш, як щодня оті почвари —

Пси в окулярах, кицьки у рум'янах —

Моє ім'я товчуть в плітках поганих

Й вигадують мені пекельні кари.

"Ти бачиш, як щодня..

Вас заинтересует