8. Визначте художні засоби, які використав Ігор Калинець у вірші «Писанки».
Доповніть приклади.
Художні засоби
дивний писачок;
Приклади
дзвенить, як ЗГУСТОК Сонця;
орнамент мерехтить; дам 50 балов

Ответы

Ответ дал: galyshkasasha
1

Ответ:

У вірші "Писанки" Ігор Калинець використовує наступні художні засоби:

Порівняння - "дивний писачок, мов би творець світів" - автор порівнює писачка з творцем світу, що вказує на його надзвичайну майстерність та творчі здібності.

Метафора - "дзвенить, як ЗГУСТОК Сонця" - писанки порівнюють зі згустками Сонця, що вказує на їх яскравість та світлові властивості.

Антитеза - "крихкість - міцність" - у вірші автор протиставляє дві протилежні якості писанок, що робить їх образ ще більш виразним.

Оповідність - автор розповідає про процес створення писанок, описуючи деталі їх виготовлення, які створюють живі та реалістичні образи в уяві читача.

Епітети - "шелестять, дзвенять крильця", "тримаєш у долонях дивовижні чудеса", "сонячні малюнки" - використання яскравих епітетів надає писанкам образності та зображує їх у найяскравіших кольорах.

Повтор - "від краю до краю, від кута до кута" - автор повторює фразу, що підкреслює цілісність та закінченість образу писанки.

Фразеологізми - "орнамент мерехтить, немов вогняні змії" - вживання фразеологізму "вогняні змії" робить образ писанок ще більш містичним та таємничим

Вас заинтересует