• Предмет: История
  • Автор: tanechkadp
  • Вопрос задан 4 месяца назад

3.6. Попрацю у парі. Проаналізуйте погляд історика (судження сучасного дослідника Володимира Кондзьолки) та історичне джерело (витяг із трактату XV ст. «Про живопис») до теми 1 «Культура Відродження / Ренесансу» (див. навчальні матеріали, ч. 3, с. 7). Спільно укладіть на основі цих текстів опис ідеалу людини в уявленнях гуманістів епохи Відродження. Запиши чесноти, що характеризують цей уявний образ.
ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ! ДАЮ 50 БАЛОВ!​

Ответы

Ответ дал: vabaxim906
19

Ответ: Отже, ідеал людини в уявленнях гуманістів епохи Відродження характеризується наступними чеснотами:

Гуманістичне бачення людини як вищої цінності.

Віра в потенціал людини для саморозвитку та самореалізації.

Підвищення цінності внутрішньої краси людини та її душі над зовнішньою красою.

Наголос на освіті та пізнанні, як засобах для досягнення самореалізації.

Прагнення до гармонії між людиною та світом, а також до гармонійних взаємин між людьми.

Усі ці риси стали основою гуманістичної філософії, яка визнавала людину в центрі всіх речей та прагнула до підвищення її ролі в світі.

Объяснение:

Історик Володимир Кондзьолка підкреслює, що гуманізм - це була не тільки філософська доктрина, а й конкретний спосіб життя. У культурі Відродження (Ренесансу) гуманізм втілювався через високу цінність, яку надавали людині та її потенціалу для самореалізації.

Цей ідеал людини можна побачити у витягу з трактату XV ст. «Про живопис», де викладено ідею про те, що митець повинен намалювати не тільки зовнішню красу, а й внутрішнє багатство душі людини. Тобто, людина вважалась найважливішою темою для творчості, а її душа - найважливішим елементом її самовираження.


burlastas0: Також
Вас заинтересует