• Предмет: Химия
  • Автор: Instasumka228
  • Вопрос задан 4 месяца назад

СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛОВ!!!
Використовуючи надані реактиви: вода, харчова сода, мідний купорос, вапняк, оцтова кислота, розчин натрій гідроксиду:
ЗАВДАННЯ:
1. Запропонуйте спосіб визначення кожної речовини, не використовуючи
інші реактиви.
2. Згідно запропонованого вами плану опишіть уявний експеримент визначення вмісту кожної пробірки.
3. Напишіть максимальну кількість хімічних реакцій, що відбуваються між
цими речовинами або їх розчинами. Запишіть спостереження до них.

Ответы

Ответ дал: gefunnyzzy45
1

Ответ:

Объяснение:

1.Визначення речовин без використання інших реактивів:

Вода: безбарвна, без запаху, без смаку, провідна електричний струм, при нагріванні виділяє пару.

Харчова сода: біла кристалічна порошко-подібна речовина, легко розчинна в воді, витікання при додаванні оцтової кислоти, викидання вуглекислого газу при взаємодії з кислотами або кислими розчинами.

Мідний купорос: сіра або біла кристалічна речовина, розчинна в воді, при змішуванні з натрій гідроксидом утворюється голубий осад.

Вапняк: біла кристалічна порошко-подібна речовина, слабко розчинна в воді, при взаємодії з кислотами виділяється вуглекислий газ.

Оцтова кислота: безбарвна рідина, має характерний запах, розчинна в воді, при змішуванні з натрій гідроксидом утворюється оцтат натрію та вода.

Розчин натрій гідроксиду: безбарвний розчин, легко розчинний в воді, лужний.

2. Вода: взяти пробірку з водою та виміряти її масу на аналітичній вагі. Зважену пробірку поставити на підставку з нагрівальним елементом та нагріти її на підвищену температуру, поки вся вода не випарується. Після охолодження виміряти масу пробірки знову та різниця між початковою та кінцевою масою буде масою води в пробірці.

Харчова сода: взяти пробірку з харчовою содою та виміряти її масу на аналітичній вагі. Додати декілька крапель оцтової кислоти та спостерігати за виділенням бульбашок газу. Якщо газ виділяється, це буде свідчити про наявність вуглекислого газу в харчовій соді.

Мідний купорос: взяти пробірку з мідним купоросом та виміряти її масу на аналітичній вагі. Додати декілька крапель розчину натрій гідроксиду та спостерігати за зміною кольору розчину. Якщо колір змінюється на блакитний, це буде свідчити про наявність мідного (II) іону в мідному купоросі.

Вапняк: взяти пробірку з вапняком та виміряти її масу на аналітичній вагі. Додати декілька крапель оцтової кислоти та спостерігати за виділенням бульбашок газу. Якщо газ виділяється, це буде свідчити про наявність вуглекислого газу в вапняку.

Оцтова кислота: Можна визначити кислотність розчину, додавши до нього декілька крапель універсального індикатора, який змінює колір в залежності від рівня pH. Розчин оцтової кислоти буде мати низький рівень pH, в результаті чого індикатор змінить колір на червоний або помаранчевий.

Розчин натрій гідроксиду: Можна визначити лужність розчину, додавши до нього декілька крапель універсального індикатора, який змінює колір в залежності від рівня pH. Розчин натрій гідроксиду буде мати високий рівень pH, в результаті чого індикатор змінить колір на синій або фіолетовий.

3.

Реакції між речовинами:

Вода і харчова сода: NaHCO3 + H2O → Na+ + HCO3- + H3O+. Спостерігається вивільнення CO2.

Вода і мідний купорос: CuSO4 + 5H2O → CuSO4 · 5H2O. Спостерігається утворення синьо-зеленого кристалічного осаду.

Вапняк і оцтова кислота: CaCO3 + 2CH3COOH → Ca(CH3COO)2 + H2O + CO2. Спостерігається вивільнення CO2.

Розчин натрій гідроксиду і оцтова кислота: CH3COOH + NaOH → CH3COONa + H2O. Спостерігається нейтралізаційна реакція з утворенням натрій оцтану та води.

Спостереження:

При контакті води та харчової соди виділяється більшість забарвленого газу (CO2).

Мідний купорос розчиняється в воді і утворює синьо-зелений кристалічний осад.

При контакті оцтової кислоти та вапняка виділяється більшість забарвленого газу (CO2), а також утворюється білу осадок (кальцій ацетат).

При змішуванні оцтової кислоти та розчину натрій гідроксиду спостерігається висока температура та утворення натрій оцтану.

Вас заинтересует