• Предмет: История
  • Автор: shepelzlata
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

срочно нужно помогите пж!
Даю 16 б. Бо більше не могу

Приложения:

Ответы

Ответ дал: 1Елеонора2
1

У нашому столітті історія як наука продовжує розвиватися. В центрі історичних оповідей нині — Людина. Дослідників чи дослідниць цікавить усе: як жили, мислили, чого досягли і що створили люди. До прикладу, вони укладають історію техніки, одягу, меблів, іграшок, письма, грошей, родин й історичних постатей, вірувань. Вивчають також вплив навколишнього середовища на існування людських спільнот. Увагу звернено навіть на історію історичної науки. Науковці намагаються зрозуміти і пояснити, що люди планували, обмірковували і як здійснювали заплановане, який зміст мали їхні висловлювання і вчинки.

Вчені-історики мають бути ерудованими дослідниками. Крім знання безпосередньо історії та спеціальних історичних дисциплін, вони мусять вміти використовувати методи інших наук про людину: психології (вивчає думки, почуття, волю, поведінку людини), соціології (досліджує умови розвитку суспільства), антропології (наука про походження людини та її подальший розвиток), географії (вивчає і пояснює розподіл явищ у просторі — на Землі, материках, у певній країні чи місцевості). Науковець повинен володіти іноземними мовами, щоб вільно читати праці колег з інших країн та різноманітні історичні джерела. Неодмінним складником дослідника чи дослідниці є критичне мислення, вміння послідовно, логічно і чітко висловлювати свої думки.

Історик чи історикиня мають так писати свої праці, щоб їх могли читати не лише фахівці, але й любителі й поціновувачі історії. Адже і надалі залишається важливим правило, що історія — це вчителька життя. А щоб чомусь навчитися, то не завадило б знати і пам’ятати, що було позитивного в минулому, а чого бажано уникати і не повторювати помилок. Окремі діяння минулого можуть бути корисними і в нинішньому часі. Водночас дослідження минувшини для застосування набутого досвіду в сучасному світі вказує на цілісність, неперервність життя.

Ответ дал: v1cwzllio
1

1) Розвиватися, 2) Людина, 3) ерудованими, 4) психології, 5) соціолгії, 6) антропології, 7) географії, 8) іноземними, 9) критичне мислення, 10) праці, 11) вчителька життя, 12) помилок.

Вас заинтересует