• Предмет: История
  • Автор: olgaolgaslob
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

1. Які реформи були проведені І Самойловичем?
2. Які причини Чигиринських походів?

Ответы

Ответ дал: Лапланка
3

Ответ:

Іван Миколайович Самойлович провів кілька реформ у гетьманаті, зокрема, реформував збори шляхти, зменшив вплив польської шляхти на гетьманат, збільшив кількість козаків війська, перетворивши міщан на козаків, впровадив полкову систему управління військом, вдосконалив зброю і техніку війська.

Чигиринські походи були проведені Богданом Хмельницьким з 1648 по 1651 рр. у зв'язку зі збільшенням тиску польської влади на козацький народ. Основною причиною було бажання відстоювати права козацької нації і зберегти незалежність від Речі Посполитої. У результаті цих походів було звільнено значну територію України від польської влади і укладено з Росією договір про взаємну допомогу.

Объяснение:


olgaolgaslob: спс
Ответ дал: itsgoodnewproect
1

Ответ:

1. 1.Господарська реформа, яка передбачала стимулювання розвитку ремесла та торгівлі, зменшення податків та спрощення митних правил для підприємців.

2.Військова реформа, яка передбачала створення нового військового утворення – реєстру. Він був складений з військової знаті та забезпечувався гетьманськими податками. Реєстр був більш мобільним та бойовим, ніж козацькі полки.

3.Культурна реформа, яка полягала в підтримці розвитку освіти та науки. Іван Самойлович фінансував будівництво книгодрукарень, засновував школи та гуртки.

4.Консолідація козацької влади, що передбачала зменшення ролі старшини, посилення влади гетьмана та збільшення ролі ради.

2. 1.Економічні проблеми: на той час Польща заборгувала Козацтву значні грошові кошти за підтримку війни з Туреччиною. Однак, польська корона не могла повернути борг через фінансові проблеми. Це призвело до занепаду господарства Козацтва, що стало головною причиною військових кампаній.

2.Релігійні проблеми: на той час католицька церква домінувала в Польщі, а протестанти та православні населення стали об'єднуватися в спробі захистити свої права. Козацтво також відчувало під тиском католицької церкви та шукало шляхів захисту.

3.Політичні проблеми: польські магнати не збиралися вирішувати проблеми Козацтва, і це призвело до розколу між Польщею та Козацтвом. Козацтво почувало, що їхні права та свободи не беруться до уваги, і почало активно захищати свої інтереси.

Вас заинтересует