• Предмет: История
  • Автор: Leon5648
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1) Назвіть основні події російсько-японської війни.
2) Які соціально-політичні та економічні проблеми мала розв’язати революція 1905–1907 рр.?
3) Назвіть основні події революції 1905–1907 рр.
4) Зазначте основні заходи Столипінської аграрної реформи.
5) Поясніть значення термінів та понять: кріпосне право, земство, міська дума.​

Ответы

Ответ дал: Jaged
1

Ответ: 1. Російсько-японська війна 1904-1905 рр. була конфліктом між Російською імперією та Японією, що виник у зв'язку з прагненням обох держав до розширення своїх впливів у Східній Азії.

2.Революція 1905-1907 рр. виникла як реакція на соціальні, політичні та економічні проблеми, що скопилися в Російській імперії. До головних проблем, які мала розв’язати революція, належать:

Соціальні нерівності: у Російській імперії існувала сильна соціальна диференціація, коли велика кількість населення, особливо селяни та робітники, перебували в надзвичайно важкому становищі.

Політична репресія: політична система Російської імперії була авторитарною та репресивною, що призвело до того, що права громадян не були поваженими.

Економічні проблеми: національна економіка Росії була залежною від іноземного капіталу, торгівля та промисловість перебували в стадії зародження, що призвело до того, що значна частина населення жила в бідності та незадовільних умовах.

Незадовільні умови праці: умови праці в Російській імперії були незадовільними, зокрема, робітники мали високі робочі навантаження, мали низьку зарплату та не мали права на об’єднання в профспілки.

Революція 1905-1907 рр. була спробою вирішити ці проблеми через політичні та соціальні перетворення. Незважаючи на те, що революція була придушена, її наслідки дали поштовх до подальших реформ у Російській імперії.

3. Основні події революції 1905-1907 рр. в Російській імперії:

Січень 1905 року - «Кровава неділя», коли в Петербурзі царські війська відкрили вогонь по мирних протестувальників.

Лютий 1905 року - збройний повстання в Москві і заснування Ради робітничих депутатів.

Лютий-березень 1905 року - масові страйки та протести по всій Росії.

Жовтень 1905 року - видання царського указу про створення Державної думи.

Грудень 1905 року - заснування Луб'янської комісії для боротьби з революційним рухом.

1906 рік - перший з'їзд Державної думи, яка стала важливим форумом для висловлення громадської думки.

1906-1907 роки - різкі зміни в суспільному житті Росії, у тому числі зміни в законодавстві, зміни в системі виборів та влади.

4. Столипінська аграрна реформа була проведена в Російській імперії у 1906-1917 рр. та мала на меті збільшити продуктивність та рентабельність сільського господарства. Основні заходи аграрної реформи Столипіна включали:

Введення земельної книги – вона мала за мету встановити точний перелік власників земельних ділянок та унеможливити їх незаконне приватизування.

Скасування селянських общин (мір) – сільське населення отримало право виходити з общини та стати власниками землі в особисту власність.

Надання кредитів – створення Аграрного банку, який надавав селянам кредити на придбання землі та на розвиток сільського господарства.

Розподіл землі – держава здійснювала розподіл землі між селянами на основі їх доходів та земельних потреб.

Встановлення податку на землю – селяни стали платити податок на землю замість податків, які вимагалися від общини.

Розвиток сільського господарства – впровадження нових технологій та методів вирощування рослин, розвиток тваринництва.

Підтримка відкриття нових сільських шкіл, які мали забезпечувати освіту для селян та їх дітей.

За рахунок цих заходів удосконалення сільського господарства та відносин в сільській місцевості було досягнуто певний прогрес. Однак, наслідки Першої світової війни знищили багато досягнень Столипінської реформи.

5. Кріпосне право: це соціально-економічна система, яка існувала в Російській імперії до 1861 року. Згідно з цією системою, кріпаки (селяни, які були власністю поміщиків) зобов'язані були працювати на землі панів (поміщиків) та платити податки. Кріпосне право було скасовано внаслідок реформи 1861 року.

Земство: це місцева управлінська організація, яка була створена в Російській імперії в 1864 році. Земства складалися з представників різних верств населення (поміщиків, селян, представників міської буржуазії), які обиралися на виборах. Земства займалися вирішенням різних питань, зокрема, розвитком економіки, освіти та охороною здоров'я.

Міська дума: це місцева управлінська організація в Російській імперії, яка була створена в 1870 році. Міські думи складалися з представників міської буржуазії, які обиралися на виборах. Вони займалися вирішенням питань, що стосувалися міського життя, таких як благоустрій, забезпечення охорони здоров'я та освіти, введення нових побутових послуг тощо.

Объяснение:


Leon5648: дякую
Вас заинтересует