• Предмет: История
  • Автор: alinname0ww
  • Вопрос задан 4 месяца назад

СРОЧНО ДАЮ 40 БАЛОВ!!
1. Охарактеризувати політику Петра Дорошенка (1665-1676 рр.)
2. Чому та внаслідок яких подій П. Дорошенко перейшов на Лівобережну Україну?
3. Яким було гетьманування Д. Многогрішного? (1669-1672 рр.)
4. Чому П. Дорошенко вирішив укласти союз з Туреччиною?
5. Яким чином та на якій території до влади прийшов М. Ханенко?
6. Розкрийте зміст понять
СЕРДЮКИ
КОМПАНІЙЦІ
ТУРЕЦЬКИЙ ПРОТЕКТОРАТ

Ответы

Ответ дал: lorikreshaet
1

1. Петро Дорошенко (1665-1676 рр.) був гетьманом України в складний період історії, коли країну турбували наближення кримських татар, посилення польської агресії, а також загострення внутрішніх протиріччя в Україні. Його політика спрямовувалась на зміцнення внутрішнього ладу в Україні, співпрацю з Московською державою та боротьбу з Польщею. Для цього він проводив ряд внутрішніх реформ, збільшував кількість козаків у війську, розвивав дипломатичні зв'язки з Москвою та Туреччиною.

2. Петро Дорошенко перейшов на Лівобережну Україну через загострення внутрішніх протиріч між ним і більшістю козаків на Правобережній Україні, які були проти його політики. Крім того, на Лівобережжі він мав підтримку Туреччини, яка була готова допомогти йому в боротьбі з Польщею.

3. Гетьманування Дмитра Многогрішного (1669-1672 рр.) характеризувалося складною ситуацією в Україні, пов'язаною з загостренням відносин між Польщею та Московською державою. Дмитро Многогрішний намагався зберегти нейтралітет України в цьому конфлікті, але зазнав поразки в битві з польськими військами під Хотином. В результаті цього було укладено угоду, яка зміцнила вплив Польщі на Україну.

4. Петро Дорошенко вирішив укласти союз з Туреччиною, оскільки бачив у ньому спосіб збереження своєї влади та незалежності гетьманства від Польщі та Росії. Також це був спосіб уникнення нападу турецьких військ на Україну та захисту від нападів кримських татар.

5. Михайло Ханенко до влади прийшов на території Правобережної України завдяки підтримці турецького султана та запорозьких козаків. У 1678 році після смерті гетьмана І. Брюховецького запорожці провели обрання нового гетьмана, на яких зібрались понад 20 тисяч козаків. Михайло Ханенко був обраний новим гетьманом завдяки підтримці турецького султана та був визнаний гетьманом Війська Запорозького та Правобережної України.

6.
Сердюки - це група селян, які виконували службу на користь польської шляхти. Вони мали різноманітні обов'язки, включаючи охорону фортець, забезпечення постачання харчів та інших послуг.

Компанійці - це члени Компанії Запорозької, організації запорозьких козаків, які захищали кордони України від нападів ворогів.

Турецький протекторат - це політичний статус, в якому один державний суб'єкт діє як захисник і гарант іншої держави. Так, турецький султан надавав підтримку гетьманам та запорозьким козакам, виступаючи їх захисником від польської та російської агресі

Ответ дал: lukutin69
0

Ответ:

Объяснение:

Петро Дорошенко був гетьманом правобережної України з 1665 по 1676 рік. Він був прихильником політики збереження незалежності України та боротьби проти польської експансії. Дорошенко спрямовував увагу на підвищення господарського розвитку землі, створення нових збройних сил та укріплення оборони. Він також прагнув покращити становище козаків і забезпечити їм додаткові права та привілеї.

Петро Дорошенко перейшов на Лівобережну Україну після поразки в битві під Жовтими Водами в 1664 році та польської окупації Києва в 1665 році. Його влада була обмежена, і він бачив перспективи для своєї політичної кар'єри на Лівобережній Україні. Крім того, на Лівобережній Україні в той час було менше польських впливів та більше територій, які можна було б підкорити.

Данило Многогрішний був гетьманом правобережної України з 1669 по 1672 рік. Його гетьманування було складним, оскільки він вступив у конфлікт з польською шляхтою та не зміг уникнути кривавих стиків з татарами. Однак Данило Многогрішний також здійснив кілька успішних кампаній проти турків та зміцнив військову потужність України.

Петро Дорошенко вирішив укласти союз з Туреччиною в 1672 році після того, як польський король Ян Собеський здійснив успішну кампанію на Правобережну У

Вас заинтересует