• Предмет: Право
  • Автор: osyzonenko
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1 . Для чого потрібна державна реєстрація шлюбу ?

2 . 19 -річний Сергій та 17-р. Ольга за згодою своїх батьків і завідуючої відділом реєстрації актів цивільного стану уклали шлюб . При цьому вони вирішили об,єднати свої прізвища , але у зв,язку з відсутністю житла тимчасово проживають окремо-- кожен зі своїми батьками . Визначте ,які порушення законодавства допущені в цій ситуації .
а) реєстрація шлюбу ?
б)об,єднання прізвищ ?
в) окреме проживання ?

3.Визначте , яке майно в разі розлучення подружжя та розподілу майна вважатиметься особистою власністю чоловіка :
а) квартира , придбана під час шлюбу на гонорар за тех. винахід , отриманий чоловіком
б)автомобіль , подарований дружині чоловіком до 10-р.шлюбу
в)золота каблучка з коштовним камінням ,подарована дружиною до 40- річчя чоловіку
г)стоматологічне обладнання , придбане під час шлюбу для роботи чоловіка - стоматолога
д) дача , що належала дружині до вступу в шлюб

4. За кілька днів до реєстрації шлюбу Наталка на вимогу майбутнього чоловіка написала розписку , у якій вона зобов,язувалася протягом сімейного життя не поступати на роботу чи навчання . Однак через 3 роки сімейного життя виявила бажання поступити до університету .Чоловік заперечив , посилаючись на розписку . Виник конфлікт . Хто правий у цій ситуації ?

5. Сергій добре навчався у школі . Він вступив до політехнічного інституту .Батьки кажуть ,що оскільки йому вже 18 років , він повинен самостійно заробляти собі на життя , а вони утримувати його вже не зобов,язані . Чи праві батьки в цій ситуації ?

6 .Громадянин Терещенко ( 67 років ) звернувся з позовом до суду про стягнення коштів із своїх дітей , оскільки пенсія у нього невелика , а він хворіє . У нього є дочка ( 42 р. , має двох дітей ) і син ( 39 р. , має 1 доньку ) . Сім,ю він залишив ,коли дітям було відповідно 7 і 5 років . З того часу з дітьми не спілкувався , не брав участі у вихованні та матеріальному забезпеченні дітей . Мати їх виховувала самостійно .
Чи буде задоволено його позов ? Як може бути вирішено це питання ?


whiqqstream: балов маловато но отвечу всеравно..

Ответы

Ответ дал: whiqqstream
3

Ответ:

1) Державна реєстрація шлюбу необхідна для того, щоб шлюб став офіційно визнаним і мав юридичну силу. Це дає можливість отримати правовий захист в разі розлучення, успадкування майна та ін.

2) а) Порушення законодавства в реєстрації шлюбу можуть бути пов'язані з невідповідністю вимогам щодо віку подружжя або відсутності згоди батьків. В даному випадку, згідно зі статтею 21 Кодексу законів про шлюб і сім'ю України, вік наречених повинен бути не менше 18 років. Оскільки Ользі менше 18 років, то її шлюб може бути визнаний недійсним.

б) Об'єднання прізвищ є дозволеним за згодою обох наречених.

в) Окреме проживання не є порушенням законодавства.

3) а) Квартира, придбана під час шлюбу на гонорар за технічні винаходи, отриманий чоловіком, є спільною власністю подружжя.

б) Автомобіль, подарований дружині чоловіком до 10-річчя шлюбу, є особистою власністю дружини.

в) Золота каблучка з коштовним камінням, подарована дружиною до 40-річчя чоловіку, є особистою власністю чоловіка.

г) Стоматологічне обладнання, придбане під час шлюбу для роботи чоловіка-стоматолога, є спільною власністю подружжя.

д) Дача, що належала дружині до вступу в шлюб, є особистою власністю дружини.

4) Розписка Наталки є формою договору між нею та її чоловіком. Однак, якщо Наталка вважає, що ця угода була укладена під час шлюбу під тиском та погодилася на неї лише під впливом обставин, то вона може звернутися до суду з позовом про розірвання цієї угоди. Суд врахує всі обставини справи та може прийняти рішення про розірвання розписки, якщо знайде, що вона була укладена під тиском.

5) Згідно з законодавством, батьки мають зобов'язання забезпечувати своїх дітей матеріально до тих пір, поки вони не досягнуть повнолітнього віку (18 років) або не завершать своє навчання (наприклад, отримають вищу освіту). Тому, якщо Сергій ще не завершив навчання у політехнічному інституті та не має достатньої можливості забезпечити себе матеріально, батьки зобов'язані продовжувати його утримувати.

6) Громадянин Терещенко не може примусити своїх дітей сплачувати йому пенсію або інші кошти. Його діти несуть матеріальну відповідальність за нього лише у разі, якщо він опинився у складних життєвих обставинах та потребує допомоги. Однак, враховуючи той факт, що громадянин Терещенко не спілкувався зі своїми дітьми та не дбав про їх матеріальне забезпечення та виховання, суд може вирішити, що вони не зобов'язані сплачувати йому кошти.

Вас заинтересует