• Предмет: История
  • Автор: qxtewic
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

1)Чому історик вважає,що соборність України «не дочекалася» своєї реалізації? Якими причинами, на його думку, це було обумовлено?

2)Як ви вважаєте чи діють такі законі на сучасному етапі в нашій країні?

3)До складу якої держави входили західноукраїнські землі напередодні Першої світової війни?

4)В якому напрямку розвивався український національний рух на західноукраїнських землях в роки війни та в період Української революції?

5)Чи порушувалося питання про долю західноукраїнських земель під час укладення Брест-Литовського мирного договору? Яке рішення було прийнято?

6)Яка держава після розпаду Австро-Угорщини претендувала на західноукраїнські землі?

7)Коли було створено УНР?

8)Схарактеризуйте політику лідерів УЦР щодо західноукраїнських земель у березні 1917 – березні 1918

Ответы

Ответ дал: vanyadroid2003
1

Ответ:

1 Історик може вважати, що соборність України не дочекалася своєї реалізації, оскільки після здобуття незалежності України в 1991 році було прийнято рішення не входити до складу Російської Федерації, але не було досягнуто консенсусу щодо формату державного устрою України. Обумовлено це було політичними та економічними факторами, а також відмінностями в ідеологічних поглядах.

2 Дія таких законів на сучасному етапі в Україні можна розглядати в контексті законодавчих актів, які спрямовані на зміцнення єдності та інтеграції українського суспільства, зокрема, на забезпечення прав національних меншин та розвиток культурної спадщини різних регіонів України.

3 Напередодні Першої світової війни західноукраїнські землі входили до складу Австро-Угорщини.

4 Український національний рух на західноукраїнських землях в роки війни та в період Української революції розвивався в різних напрямках, зокрема, були представники різних політичних сил, які відрізнялися відношенням до Австро-Угорщини, Німеччини та Росії.

5 Питання про долю західноукраїнських земель порушувалося під час укладення Брест-Литовського мирного договору, але остаточне рішення було відкладено на пізніший час.

6 Після розпаду Австро-Угорщини західноукраїнські землі стали предметом територіальних претензій кількох держав, зокрема Польщі, Румунії, Чехословаччини та Угорщини.

7 Українська Народна Республіка (УНР) була створена 10 листопада 1917 року у Києві.

8 У березні 1917 року лідери УЦР, зокрема Михайло Грушевський та Симон Петлюра, висунули ідею створення федеративної держави з України та західноукраїнських земель. Українські лідери розглядали західноукраїнські землі як невід'ємну частину української нації, а отже, вимагали їх об'єднання з Україною. При цьому, лідери УЦР не визнавали територіальних претензій інших держав на західноукраїнські землі. Однак, пізніше, після приходу до влади в Україні більш радикальних націоналістів, зокрема Директорії УНР, політика стосовно західноукраїнських земель змінилася, і було прийнято рішення визнати їх як окрему державу під назвою Західноукраїнська Народна Республіка.

Вас заинтересует