• Предмет: Физика
  • Автор: nastia2492
  • Вопрос задан 3 месяца назад

ДАЮ 100 балов!!!!!!!!СРОЧНО
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ про йонізаційна дія радіоактивного випромінювання.природний радіоактивний фон

Ответы

Ответ дал: vladberegovuy
2

Йонізаційна дія радіоактивного випромінювання полягає в тому, що високоенергетичні частинки (наприклад, альфа- і бета-частинки, гамма-кванти) взаємодіють з атомами та молекулами речовини, через що виникає процес іонізації. Це означає, що внаслідок зіткнення з частинками випромінювання, електрони можуть бути вибиті з атомів, що призводить до утворення іонів. Якщо це стається в живих організмах, то така іонізація може мати шкідливі наслідки для клітин та тканин.

Природний радіоактивний фон - це рівень радіації, який постійно присутній в нашому навколишньому середовищі внаслідок природних процесів. Цей фон складається з радіоактивних ізотопів, які знаходяться у ґрунті, воді, повітрі, а також у космічному випромінюванні, яке проникає через атмосферу Землі. Рівень природного радіоактивного фону може варіюватись в залежності від географічного положення, геологічних умов та інших факторів.

Низькі дози радіації, які входять до складу природного радіоактивного фону, зазвичай не завдають значної шкоди здоров'ю людини. Однак, високі дози радіації можуть мати серйозні наслідки для здоров'я, такі як рак, генетичні захворювання та інші захворювання. Тому важливо дотримуватись безпечних рівнів випромінювання та захищатись від надмірної експозиції радіації.

Ответ дал: Mat1Z
0

Йонізуюча дія радіоактивного випромінювання полягає у здатності цього випромінювання відібрати електрони від атомів речовини, з якою воно взаємодіє. Це може призвести до утворення іонів та розкладу молекул, що може мати наслідки для живих організмів. Найбільш інтенсивно йонізуюча дія виявляється в ультрафіолетовому, рентгенівському та гамма-випромінюванні.

Природний радіоактивний фон є поширеною на Землі наявністю радіоактивних елементів у гірських породах, грунтах, воді та повітрі. Він складається з трьох джерел: космічного випромінювання, радіоактивних елементів, що містяться у земній корі, та радону, що випускається з грунту та будівель. Середній річний дозовий еквівалент природного радіоактивного фону для людини становить близько 2,4 мілізівертів, проте він може значно відрізнятися в залежності від місця проживання та стиль життя.

Вас заинтересует