• Предмет: География
  • Автор: nazardrevkiri
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Порівняти дерново-підзолисті та чорноземні грунти України за таким планом: 1) географічне положення( в якій частині нашої держави найчастіше зустрічаються); 2)ступінь родючості; 3) зміна родючості під впливом господарської діяльності людей; 4)заходи з охорони і збереження грунтів.

Ответы

Ответ дал: pateri
0

Объяснение:

Дерново-підзолисті та чорноземні грунти - це два з основних типів грунтів, які можна знайти в Україні.

Географічне положення: Дерново-підзолисті грунти зустрічаються в основному в північно-західній та центральній частині України, в той час як чорноземні грунти є поширеними в південній та центральній частині країни.

Ступінь родючості: Чорноземні грунти є більш родючими, ніж дерново-підзолисті грунти, оскільки мають більш високу кількість гумусу, мінеральних домішок та поживних речовин.

Зміна родючості під впливом господарської діяльності людей: Родючість дерново-підзолистих грунтів знижується, якщо вони стикаються з еродованими грунтами, забрудненими водами, токсичними речовинами та іншими негативними факторами людської діяльності. Чорноземні грунти також можуть стати менш родючими, якщо з них видаляють верхній шар гумусу або якщо їх переробляють з недостатньою увагою до збереження їх структури.

Заходи з охорони і збереження грунтів: Для збереження та покращення родючості грунтів, різних типів, в Україні було прийнято ряд законів, які визначають правила використання землі та охорони грунтів від негативних впливів. Однією з основних мір збереження грунтів є захист від ерозії, який можна здійснювати за допомогою відновлення

Вас заинтересует