• Предмет: История
  • Автор: sasham9897
  • Вопрос задан 4 месяца назад

який рік слід вважати датою розколу української козацької держави на лівобережну і правобережну гетьманщину : 1660, 1663 чи 1667? Поясніть свою думку

Ответы

Ответ дал: tanastasiai
1

Объяснение:

Розкол української козацької держави на лівобережну і правобережну гетьманщину насправді був результатом подій, які відбувалися протягом довгого часу. Але як формальну дату розколу зазвичай вважають 1660 рік, коли після смерті гетьмана Богдана Хмельницького на з'їзді в Гадячі владу отримав Павло Тетеря, який був обраний гетьманом лівобережної України. Його обрання було спробою ослабити вплив правобережної шляхти на козацьку владу. Однак, це не означає, що правобережна гетьманщина зразу ж зникла, вона продовжувала існувати і розколу в повному розумінні слова не було.

У наступні роки були різні спроби об'єднання ліво- та правобережних гетьманщин, а також втручання з боку Росії, що призвело до підписання Андрусівського договору у 1667 році, відповідно до якого правобережна частина України стала частиною Російської держави, а лівобережна - залишилася під контролем Польщі.

Отже, можна стверджувати, що розкол козацької держави на ліво- та правобережну гетьманщини був довгим процесом, і хоча формальною датою розколу вважають 1660 рік, його наслідки продовжували відчуватися і надалі.


sasham9897: вы уже отвечали мне
sasham9897: спасибо ещё раз
Вас заинтересует