• Предмет: Право
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Ситуація 1. Петро, якому виповнилося 15 років, під час канікул влаштувався на роботу (мав письмову згоду батьків). Роботодавець встановив йому 8-годин- ний робочий день, 5 днів на тиждень. Вихідні було визначено у неділю та понеділок. У суботу Петра терміново викликали на роботу. На наступний тиждень йому запропонували працювати у нічну зміну.

Ситуація 2. Після закінчення 11 класу Олена влаштувалася працювати. Пропрацювавши 4 місяці, Олена звернулася до роботодавця з проханням надати їй відпустку терміном на 15 днів. Роботодавець відновив, мотивуючи тим, що Олена недавно влаштувалася на роботу. Через рік Олені запропо нували пройти медичний огляд. Чи правомірні дії роботодавця,

Ответы

Ответ дал: Eltret
1

Відповідь:

Ситуація 1:

Згідно з чинним законодавством України, працювати на повну ставку з 15 років можна лише з дозволу батьків або опікуна. Також згідно з трудовим законодавством, робочий день для осіб віком 15-16 років не може перевищувати 24 години на тиждень, тому у ситуації, описаній в запитанні, роботодавець порушив вимоги законодавства, запропонувавши Петрові роботу у суботу та нічну зміну.

Ситуація 2:

Згідно з трудовим законодавством України, працівник має право на щорічну відпустку тривалістю не менше 24 календарних днів. Роботодавець не має права відмовляти у наданні відпустки без вагомих причин, а те, що Олена недавно влаштувалася на роботу, не є достатньою причиною для відмови. Щодо медичного огляду, то згідно з трудовим законодавством роботодавець має право вимагати від працівника пройти медогляд з метою підтвердження придатності до роботи, однак, вимагати його проведення через рік після влаштування на роботу може бути засновано тільки на підставі закону або колективного договору.

Отже, у обох ситуаціях роботодавець порушив вимоги трудового законодавства України, і працівники можуть захищати свої права, звернувшись до відповідних органів або юридичної допомоги.

Вас заинтересует