• Предмет: Биология
  • Автор: viksukbogdan
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Дайте відповіді на питання: 1. У яких тварин немає ребер? 2. Розгляньте скелет вiльних передніх кінцівок. Назвіть кістки, що до них належать. Зверніть увагу на рухоме з'єднання кісток передніх кінцівок. Яке це має значення для тварин 3. Розгляньте скелет птаха. Знайдіть вiддiли скелета: череп, хребет, грудну клітку, пояси кiнцiвок і кістки вiльних кінцівок. Знайдіть та опишіть кiль. Яка його роль? Зробіть висновок, давши відповіді на запитання. Які особливості будови скелета риб, земноводних, плазунів, ссавців, птахів? Із чим вони пов'язані​

Ответы

Ответ дал: veronetyy
4
Риб, безхребетних тварин та деяких безпозвоночних молюсків і ракоподібних не мають ребер.
Вільні передні кінцівки складаються з плечової, ліктьової та кісток зап'ястя, а також кісток долоні та пальців. Рухоме з'єднання кісток передніх кінцівок (ліктьовий суглоб) дає можливість тварині згинати і розгинати передню кінцівку, що дозволяє їй виконувати різноманітні дії, такі як лазіння, ловля здобичі, розкопування землі тощо.
Скелет птаха складається з черепа, хребта, грудної клітки, поясів кінцівок, кісток вільних кінцівок (крила та ноги). Особливістю будови пташиного скелета є легкість та міцність. Кіль - це відділ хребта птаха, який складається з фузелажу (тіла) та крил. Кіль відповідає за підтримку тіла, польот та рух на землі.
За особливостями будови скелета тварин можна відрізнити кожен клас тварин. Скелет риби складається з хребта та черепа, а також ребер та плавців. Земноводні мають скелет, який складається з хребта, черепа, кінцівок та ребер. Скелет плазунів містить кінцівки, хребець, череп, ребра та кістки зап'ястя. Ссавці мають скелет з хребцем, черепом, кінцівками та ребрами. Птахи мають скелет, який дуже легкий, але міцний, що дозволяє їм літати.
Ответ дал: antonmaruha785
3

Ответ:

1у безхребетних.

2плечовакістка, дві кістки передпліччя — ліктьова і променева та кістки кисті.

Таке сполучення кісток пояса з кістками тулуба дозволяє верхній кінцівці виконувати рухи у великому обсязі.

3пояс верхніх кінцівок-лопатка, ключиця.

Кіль (лат. carina) — виріст кістки груднини у хребетних тварин, слугує для додаткового прикріплення сильно розвинутих грудних м'язів.

Кіль виконує функцію місця прикриплення м’язів, що використовуються для польоту, або, у випадку пінгвінів, плавання. Нелітаючі птахи, такі як страуси, що не мають високорозвинутих грудних м’язів, не мають і чітко вираженого кіля на грудині.

Хребет риб складається з окремих, не зрощених в жодному відділі, хребців.

Безхвості земноводні позбавлені ребер, у хвостатих вони маленькі. Череп у земноводних переважно хрящовий і утворений меншою кількістю кісток, ніж у кісткових риб. Скелет кінцівок у земноводних складається зі скелетів вільних кінцівок та їхніх поясів. Він має типову для наземних хребетних тварин будову.

Скелет кінцівок та їхніх поясів має приблизно таку саму будову, як і у земноводних. Череп плазунів майже повністю кістковий. У черепах та крокодилів є кісткове піднебіння, яке відокремлює ротову порожнину від носової.

Характерна риса в будові хребта ссавців— плоскі зчленовані поверхні хребців (платицельні хребці), між якими розташовані міжхребцеві диски, чітко виражена диференціація хребта на 5 відділів (шийний, грудний, поперековий, крижовий, хвостовий) і постійне число шийних хребців (сім).

Скелет птаха має важливі особливості, пов'язані з польотом і пересуванням на нижніх (задніх) кінцівках. Кістки у птахів порожнисті трубчасті або губчасті, заповнені всередині повітрям, що знижує масу птиці. Міцність кісток надають наявні всередині перегородки. Череп легкий, складається з черепної коробки і щелеп.

Особливості скелета тварин пов'язані з різним місцем їхнього проживання.

Объяснение:

Ну вроде

Вас заинтересует