• Предмет: Физика
  • Автор: darinaignt
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Поясніть про альфа й бета розпад ​

Ответы

Ответ дал: WillRad
1

Ответ:

Объяснение:

альфа-розпад, α-розпад  або ще  альфа-радіоактивність — вид радіоактивного розпаду ядра, при якому випромінюються альфа-частинки — ядра 4 та 2. При цьому масове число ядра зменшується на 4, а атомний номер на 2.

Період альфа-розпаду визначається законом Гейгера-Неттола.

Альфа-розпад пояснюється тунелюванням ядра гелію крізь потенціальний бар'єр, зумовлений сильною взаємодією, яка утримує нуклони важкого ядра.

розпад ​бета - Бета-розпад — радіоактивний розпад атомного ядра, що супроводжується вилітанням з ядра електрона або позитрона.

Цей процес обумовлений мимовільним перетворенням одного з нуклонів ядра в нуклон іншого роду, а саме: перетворенням або нейтрона в протон, або протона в нейтрон.

Ответ дал: ILITE9
1

Відповідь:

якось так

Пояснення:

Альфа та бета розпади є двома видами радіоактивного розпаду, які відбуваються у важких нестійких атомах. При цих процесах відбувається перетворення ядра зі зміною його масового числа та заряду.

Альфа-розпад відбувається тоді, коли в ядрі важкого атома відштовхується ядро гелію (алфа-частинка), яке складається з двох протонів та двох нейтронів. У результаті альфа-розпаду масове число ядра зменшується на 4, а заряд - на 2. Прикладом альфа-розпаду може бути розпад радіуму-226 на радон-222.

Бета-розпад відбувається, коли в ядрі важкого атома перетворюється нейтрон на протон або на навпаки, електрон (бета-частинка) та антинейтрино (або нейтрино) випускаються з ядра. У результаті бета-розпаду змінюється заряд ядра, а масове число лише незначно змінюється. Якщо при бета-розпаді перетворюється нейтрон на протон, то заряд ядра збільшується на 1, якщо на навпаки - зменшується на 1. Прикладом бета-розпаду може бути розпад радіоактивного вугілля-14 на азот-14.

Вас заинтересует