• Предмет: Право
  • Автор: ratfromnarnia
  • Вопрос задан 3 месяца назад

дайте юридичну оцінку ситуації та запропонуйте спосіб її розв’язання, нижче фото завдання
Олег, учень 8 класу, регулярно відкладав певну суму із коштів, які мама давала йому на обід та на проїзд до музичної школи. Він також попросив дідуся і бабусю, щоб на день народження йому подарували гроші, а не нове взуття. І коли сума стала значною, вирушив до магазину побутової техніки, щоб придбати собі синтезатор, оскільки грати на піаніно йому було вже нецікаво. Хлопець обрав модель і покликав продавця-консультанта. Розпитав характеристики покупки, і виявилося, що не вистачає рівно половини суми. Олег вирішив, що можна ще позичити грошей у другого дідуся та бабусі, і попросив продавця відкласти йому обраний товар до завтра. Продавець погодився, але застеріг, щоб завтра хлопець приходив обов'язково з батьками. Це засмутило хлопця, адже він хотів зробити батькам приємний сюрприз - похвалитися своїм умінням грати на синтезаторі.
Чому продавець порадив Олегові приходити з батьками за покупкою?
Чи зміниться ситуація, якщо купувати синтезатор хлопець прийде із дідусем?

Приложения:

Ответы

Ответ дал: Miа16
5

Відповідь:

Згідно із Законом України "Про захист прав споживачів", учень 8 класу не може укладати договір купівлі-продажу, оскільки він не досяг віку 18 років і не має повної дієздатності. Отже, продавець має право відмовити у продажу товару Олегу, якщо він прийде без батьків або опікуна, який може здійснювати правочини від його імені.

Продавець порадив Олегові приходити з батьками, оскільки вони можуть підписати договір купівлі-продажу та виконати інші формальності, які не можуть бути виконані Олегом самостійно.

Якщо хлопець прийде до магазину з дідусем, то це не змінить ситуації, оскільки дідус не є опікуном Олега та не має повноважень виконувати правочини від його імені. Олег все одно не може самостійно укласти договір купівлі-продажу.

Вас заинтересует