написати твір на вище зазначену тему, доречно увівши у свій текст мінімум 6 вставних слів​

Ответы

Ответ дал: diana31673
0
Власне висловлювання з претензією на високий бал повинне мати обов’язкову чітку композицію. Розпочинаємо зі вступу, він же теза – власна позиція щодо теми твору. В основній частині наводимо, як правило, два-три аргументи – докази на підтримку тези. Кожен із аргументів підтверджується прикладами із художньої літератури, мистецтва або історії, а також випадками із життя – на вибір учня. Завершується твір висновком, у якому абітурієнт підсумовує власні думки або робить заклик до дії.
Приміром тема твору для ЗНО «Добро починається з маленького». Тезу можна розпочати фразами «Я вважаю», «Я думаю», «Я впевнений/a», «Я переконаний/a», «На мою думку», «На мій погляд», «Мені здається, що». Якщо автор твору згоден із зазначеним твердженням, у вступній частині можна перефразувати його: «маленькі добрі діла об’єднуються у велику справу милосердя» чи «людина – початок добра на землі».
У аргументах підкріплюємо головну думку тези більш детальними судженнями, до кожного наводимо приклад: «Я знаю випадок», «Українська література дає чимало життєвих уроків. Один із них», «На згадку приходить герой/подія/ситуація», «У зв’язку з порушеною проблемою спадає на думку фільм», «Пригадаймо видатного історичного діяча», «Хочу навести приклад із власного життя», «Взірцем для наслідування слугує». Згідно з зазначеною вище темою в аргументах конкретизуємо, які добрі вчинки ви знаєте та як вони здатні позитивно впливати на оточення.
Продемонструвати логічну послідовність думок можна за допомогою фраз: «Як уже зазначалося», «Підтверджуючи сказане», «Хочу зауважити, що», «Уточню також, що», «По-перше, по-друге…»
У висновку зробіть узагальнення викладеної інформації, наприклад: «Тож я переконався/лася, що навіть незначний добрий вчинок є рушієм суспільного блага». Можна давати поради, спонукати до активних дій, зокрема: «Творіть добрі справи у повсякденному житті!». Використовуйте наступні словосполучення: «Таким чином», «Підсумовуючи свої думки, скажу», «Можемо зробити висновок, що», «Отже, дійшов/ла висновку, що».
Першому абзацу відповідає теза (3-4 речення), другому – перший аргумент та приклад, третьому – другий аргумент та приклад, четвертому – висновок (3-4 речення). Допускається структура, коли приклади виносяться в окремі абзаци або послідовно йдуть два абзаци з аргументами, а потім – з прикладами.
Як показує досвід, у прикладах найдоцільніше поєднувати художній твір та життєву ситуацію. У жодному разі не переказуйте зміст літературного твору. Виклад повинен містити ім’я персонажа, епізод, який із ним стався, і яким чином даний епізод ілюструє викладений аргумент.
Ґрунтовно ознайомитися з критеріями оцінювання твору можна на сайті УЦОЯО
Вас заинтересует