• Предмет: История
  • Автор: dianka8181
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Які причини зумовили революцію 1905-1907 рр. у Російській імперії?
2. Згадайте про основні події революції в Україні (див. карту на c. 276).
3. У яких формах розвивався в період революції український націо
нальний рух?
4. Як і коли виникли «Просвіти» на Наддніпрянщині та яку роль вони відіграли?
5. Чому українські політичні партії у 1905-1907 рр. виявилися неспроможними очолити революційний рух і домогтися сувере нітету України?
6 Розкажіть про діяльність українських парламентських грип в I і II Державних думах.
7. Як виникло і яку роль відіграло Товариство українських посту-повців (ТУП)?
8. Як розглядалося «українське питання» в III і IV Державних
думах?

Ответы

Ответ дал: artemkuprienko1708
6

1Революція 1905-1907 рр. у Російській імперії зумовлена була декількома причинами. Серед них були незадоволення соціальними та економічними умовами, високі податки, відсутність політичних свобод, корупція влади, репресивна політика проти національних меншин. Революція почалася з мирних прохідних і демонстрацій, але згодом переросла в масові страйки, повстання та бойові дії.

2Основні події революції в Україні включали масові страйки та демонстрації проти царської влади, заснування революційних комітетів, формування збройних загонів та повстань на селі. У містах відбувалися зіткнення між демонстрантами та поліцією, а також атаки на російські владні установи. На Західній Україні діяли галицькі легіони, які брали участь у повстаннях та бойових діях проти царської влади.

3У період революції український національний рух розвивався в різних формах. Були створені українські політичні партії та громадські організації, які відстоювали права українців, проводили акції протесту та допомагали повстанцям. На селі діяли українські культурно-освітні товариства, які пропагували українську мову та культуру.

4«Просвіти» на Наддніпрянщині виникли в 1905 році під час революції як українські культурно-освітні товариства. Вони займалися просвітницою діяльністю, організовували лекції, вистави, бібліотеки, курси тощо з метою підвищення культурного рівня та національної свідомості українців. «Просвіти» відіграли важливу роль у формуванні української інтелігенції, яка в подальшому активно брала участь у політичному та національному житті України.

5Українські політичні партії у 1905-1907 рр. виявилися неспроможними очолити революційний рух та домогтися суверенітету України через ряд причин. Серед них були відсутність досвіду в організації та проведенні революційних змагань, роз'єднаність та розбіжності між українськими партіями, недостатній фінансовий та матеріальний ресурс, а також репресивна політика царської влади проти українських політичних організацій.

6Українські парламентські групи в I і II Державних думах складалися з депутатів, які представляли українські території. Вони відстоювали інтереси українців у рамках загальнодержавних дебатів, займалися вирішенням національних питань та брали участь у створенні законів, спрямованих на поліпшення положення української національної меншини в Російській імперії.

7Товариство українських поступовців (ТУП) було створено в 1908 році з метою здійснення реформ в українському суспільстві. Воно було популярне серед українських інтелектуалів та підтримувало ідею національної самостійності України. ТУП пропагувало ідеї національної свободи та демократії, займалося розробкою та публікацією різноманітних програмних документів. У своїй діяльності ТУП використовувало різноманітні методи, від вивчення української історії та культури до організації масових заходів та протестів.

8У III і IV Державних думах «українське питання» розглядалося переважно у контексті вимог української громадськості щодо національної автономії та гарантій збереження української мови та культури. У 1911 році було внесено до Державної думи проект Закону про національну автономію, який передбачав створення національно-територіальних установ у складі Російської імперії. Однак, проект не був прийнятий, а проблеми української національної меншини залишилися невирішеними.

Ответ дал: pluvakad7
1

Ответ:

1.Події революції стали наслідком загальнодержавної кризи, яка загострилась на початку ХХ ст., у зв'язку з економічною кризою 1900—1903 у Російській імперії та поразкою в Російсько-японській війні 1904—1905 років. 

4) 1868 р. у Львові як результат розвитку процесів українського відродження кінця XVIII – XIX cт.

5) не було армії (тільки студенти) 2 не було одного лідера

7) Демократично-Радикальної Партії для координації українського національного руху і його оборони від наступу російського уряду і російського націоналізму в добу реакції після розпуску Другої Державної Думи (червень 1907).

Объяснение:

сори что так мало відповідей

Вас заинтересует