• Предмет: Литература
  • Автор: polina3725
  • Вопрос задан 4 месяца назад

За що Т. Шевченко картає російських священнослужителів і чому показує церкву знаряддям досягнення кривавої мети царя Миколи І?-«Кавказ»


Аноним: У поемі «Кавказ» Тарас Шевченко картає російських священнослужителів за те, що вони беруть участь у підтримці кривої політики царя Миколи І окремо кавказьких народів. Автор показує, що церква стала знаряддям досягнення політичних цілей царя і його уряду, а не місцем духовності та милосердя. Також Т. Шевченко засуджує втручання церкви в суспільне життя та вимагає відповідальності перед Богом та народом від тих, хто займається богослужінням.
Аноним: Ці епізоди в поемі мають сатиричне забарвлення та свідчення про критику церковної ієрархії та царської влади, яка використовує релігію для своїх політичних цілей. Однак, в інших епізодах поеми Т. Шевченко висловлює ліричні настрої та проникливу любов до природи та людей Кавказу, що розробляється про глибоку та додатковою душевну природу автора.

Ответы

Ответ дал: buniaevadaria
2

Ответ:

У поемі "Кавказ" Тарас Шевченко картає російських священнослужителів за їхню участь у підтримці кріпосницької системи та знущання над кріпаками. Він називає їх "дияволами з мантіями" та показує, як вони схильні до влади й забуття справедливості.

Шевченко також критикує церкву за те, що вона стала знаряддям досягнення кривавої мети царя Миколи І - підтримки кріпосницької системи. Він пише про "вірних слуг божих", які не лише допомагають утримувати кріпаків у рабстві, але й беруть участь у покаранні за їхні втечі та бунти:

"Ой, як палала душа у моїй груді,

Коли я бачив їх на каторжних роботах!

Вірні слуги Божії, діди з мантіями,

Хрести з білого золота на грудях,

Торчки зіп'яті, кривдуєте невинного,

Караєте за втечу, з миру на віку!

А він із люті вмирає на кам'яній постелі,

Благає вас охотніше вбити, ніж помирати!"


polina3725: спасибо)))
Вас заинтересует