• Предмет: Химия
  • Автор: qwxvers
  • Вопрос задан 1 год назад

B-III
Na,O+H,0 -
CaO+H,O -
SO, +H,0 -
MgO+ HNO, -
AI,O, +H,SO, -
Na,O + H.PO, →
9 балів
1. Дописати рiвняння таких реакцій:
N,0, +H,0 -
К,0+H,0-
CO,+H,O →
Fe,0, + HCl →
ZnO + H,SO. →
MgO + HCl →
2. Як здійснити такі перетворення:
Ca(OH), + Ca → CaO → Ca(OH),

CaCl₂
3. Скільки грамів кальцiя гідроксиду утво-
риться, якщо 7 г кальцій оксиду прореагуе
?
4. Скласти формулу ферум оксиду, що мiс-
тить 70%% феруму ?
B - IV
Ba(OH), + Ba→ Ba_ → Ba(OH),
?
BaSO.
3. Яку масу води треба взяти для реакції з 71 +
фосфор (V) оксиду?
4. Скласти формулу карбон оксиду, що мiс-
тить 27,3% карбону.

Приложения:

Ответы

Ответ дал: sheykodaniil
0

Відповідь:

Рівняння реакцій:

N2O5 + H2O → 2HNO3

K2O + H2O → 2KOH

CO2 + H2O → H2CO3

Fe + 2HCl → FeCl2 + H2

ZnO + H2SO4 → ZnSO4 + H2O

MgO + 2HCl → MgCl2 + H2O

Перетворення:

Ca(OH)2 + Ca → 2CaO + H2O

2CaO + 2HCl → 2CaCl2 + 2H2O

CaCl2 + H2SO4 → CaSO4 + 2HCl

Розрахунок маси кальцій гідроксиду:

CaO + H2O → Ca(OH)2

1 моль CaO = 1 моль Ca(OH)2

m(CaO) = 7 г

M(CaO) = 56 г/моль, M(Ca(OH)2) = 74 г/моль

n(CaO) = m(CaO)/M(CaO) = 7 г / 56 г/моль = 0.125 моль

n(Ca(OH)2) = n(CaO) = 0.125 моль

m(Ca(OH)2) = n(Ca(OH)2) × M(Ca(OH)2) = 0.125 моль × 74 г/моль = 9.25 г

Отже, утвориться 9.25 г кальцій гідроксиду.

Формула ферум оксиду, що містить 70% феруму:

Fe2O3

Розрахунок маси феруму:

M(Fe2O3) = 2 × 56 г/моль + 3 × 16 г/моль = 160 г/моль

Масова частка Fe = 2 × 56 г/моль / 160 г/моль × 100% = 70%

Отже, формула ферум оксиду, що містить 70% феруму - Fe2O3.

B-IV

Перетворення:

Ba(OH)2 + Ba → 2BaO + H2

2BaO + 2HCl → 2BaCl2 + 2H2O

BaCl2 + H2SO4 → BaSO4 + 2HCl

Розрахунок маси води:

P4O10 + 6H2O → 4H3PO4

1 моль P4O10 = 6 моль H2O

m(P4O10) = 71 г

M(P4O10) = 284 г/моль, M(H2O) = 18 г/моль

n(P4O10) = m(P4O10)/M(P4O10) = 71 г / 284 г/моль = 0.25 моль

n(H2O) = 6 × n(P4O10) = 1.5 моль

m(H2O) = n

Пояснення:

Вас заинтересует