• Предмет: Биология
  • Автор: timfunny72
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

допоможіть будь-ласка,даю 100 балів​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: telmaniya7
0

5.Група вчених з університету Райса розробила новий мікроскоп, в якому немає жодної лінзи і який є настільки мініатюрним, що його можна встановити на кінці зонда-ендоскопа. Крім цього, такий мікроскоп можна встановити і всередину імплантату, за допомогою якого можна здійснювати довготривалий контроль процесів мозкової діяльності, наприклад. Новий флуоресцентний мікроскоп, FlatScope, може сфокусуватися на обсязі в кілька кубічних міліметрів, в той час як його роздільна здатність знаходиться на рівні мікрона. Крім цього, розмір охоплюється області може бути збільшений шляхом простого збільшення розмірів датчика, а так як цей датчик виготовляється за традиційною CMOS-технології, зі збільшенням його розмірів не виникає ніяких проблем[1].

6.Метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) заснований на багаторазовому копіюванні певної ділянки ДНК за допомогою ферменту – термостабільної ДНК-полімерази і специфічних праймерів в процесі повторюваних температурних циклів. Відбувається багаторазове збільшення кількості специфічних фрагментів ДНК збудника. Метод ПЛР має високу аналітичну чутливість та специфічність. Також перевагою є швидкість виконання досліджень.

7.Спричинюють таку хворобу, як ВІЛ-інфекція, термінальною стадією якої є синдром набутого імунного дефіциту (СНІД), при якому імунна система організма хворого втрачає можливість захищати його від деяких ВІЛ- асоційованих хвороб: деяких пухлин та опортуністичних інфекцій (ВІЛ-асоційовані інфекції), не типових для здорової людини. Без лікування смерть від СНІДу настає у 100% випадків. У середньому, людина з ВІЛ-інфекцією, яка не отримує специфічне лікування, помирає через 9-11 років після зараження (залежно від виду вірусу). Високоактивна антиретровірусна терапія дозволяє значно збільшити тривалість життя.

Передається статевим шляхом через прямий контакт слизових оболонок або крові з рідиною тілесного походження, яка містить ВІЛ, як-от кров, сперма, піхвові виділення, передсім'яна рідина. Нестатевим шляхом вірус може передаватися від матері до дитини (під час вагітності, народження, або годування грудним молоком), а також внаслідок використання нестерильних медичних інструментів. У різних тілесних рідинах вірус представлений і вільними частинками, і зараженими клітинами

8.Із вірусу видаляється частина шкідливої ДНК або РНК, щоб він не міг копіюватися у клітинах, і замість цієї частини та підсажуємо туди потрібний нам ген або систему редагування. Це називається вірусним вектором.

Ми заражаємо організм вірусом і чекаємо деякий час. Віруси - одні з найкращих майстерів по проникненню до клітини. Коли він проникає всередину, він не заражає нашу клітину, а просто виступає в якості автобуса для нашого гена.

Далі вже все буде працювати самостійно. Клітини будуть ділитися, успадковуватися і проявлятися гени.

Але цей спосіб має і свої недоліки: на вірус буде впливати імунна система, ми не зможемо так транспортувати великі гени і варіювати самі параметри вірусу ми сильно не можемо.

Незважаючі на це, на сьогоднішній день, це один з найкращих способів доставки чогось до клітини.

Електропорація та генна пушка мають сильніші недоліки, по відношенню до цього способу, тому його і було обрано.

9.Метод ПЛР використовує принципи молекулярної біології. Його суть полягає в застосуванні особливих ферментів, які багаторазово копіюють фрагменти РНК і ДНК збудників хвороби, які знаходяться в пробах біоматеріалу, наприклад в крові.

Після цього працівники лабораторії звіряють отримані фрагменти з базою даних, виявляють тип збудника хвороби і його концентрацію.

ПЛР проводять в ампліфікаторі – приладі, охолодному і нагрівають пробірки з пробами біоматеріалу. Нагрівання і охолодження необхідні для проведення реплікації. Точність температурного режиму впливає на точність результату.

10.Генотерапі́я або генна терапія — сукупність генноінженерних (біотехнологічних) і медичних методів, спрямованих на внесення змін у генетичний апарат соматичних клітин людини з метою лікування захворювань. Це перспективна галузь, орієнтована на виправлення дефектів, викликаних мутаціями (змінами) в структурі ДНК, або додання клітинам нових функцій.

Вас заинтересует