Розташуйте у правильній послідовності, про кого йдеться з діячів і до кого, що відноситься. (наприклад 1-Б, 2-Г)
А) Ярослав Мудрий, Б) Володимир Великий, В) Іван Мазепа, Г) Пилип Орлик, Ґ) Богдан Хмельницький, Д) Михайло Грушевський, Е) Іван Сірко
1. «…онук київської княгині Ольги, батько Ярослава, здійснив хрещення Русі, карбування «златників» та «срібників», відкрив школу при Десятинній церкві…»
2. « …знання всі його були в ділах, і в державнім будівництві, владі устрою, судах. Розбудував Чернігів, Переяслав. Виникають династичні шлюби. Заложив город – Великий Київ, а в города цього – ворота є Золоті…»
3. «…гетьман України з 1648 року. Творець української держави. Очолив національно-визвольну війну, інше ім’я – Зиновій, засновник Української Козацької держави…»
4. «…отримав прізвисько «урус-шайтан», вважають, що був характерником, родом із Мерефи, 55 успішних походів без програшу, ходить про нього багато легенд…»
5. «…гетьман України, родом з Білої Церкви, стрункий, привабливий, проводив культурно-освітню політику, дбав про розвиток освіти, культури України, підняв на високий рівень інтелект та самовідданість українців…»
6. «…гетьман України, творець Першої української Конституції, помічник Івана Мазепи, розумний політик..»
7. «…історик, літературознавець, 1918 рік – Конституція УНР, політичний діяч, голова Центральної Ради…»

Ответы

Ответ дал: WHDd
2

Відповідь:

1. Б) Володимир Великий - Йдеться про князя Володимира, який карбував монети, християнською вірою змінив язичництво, будував міста та заснував династію Рюриковичів.

2. А) Ярослав Мудрий - Описується діяльність князя Ярослава Мудрого, який був правителем Київської Русі в XI столітті, знаний своїми законами, розвитком культури та освіти.

3. Ґ) Богдан Хмельницький - Описується гетьман Богдан Хмельницький, який очолив повстання козаків проти польської шляхти в 1648 році та заснував Українську Козацьку державу.

4. Е) Іван Сірко - Описується гетьман Іван Сірко, про якого йдеться, що був відомим козацьким полководцем та провідником війни проти Туреччини в XVII столітті.

5. В) Іван Мазепа - Описується гетьман Іван Мазепа, який був відомим своєю культурно-освітньою політикою та дбайливим ставленням до розвитку освіти та культури на Україні.

6. Г) Пилип Орлик - Описується гетьман Пилип Орлик, який був творцем Першої української Конституції та співпрацював з Іваном Мазепою.

7. Д) Михайло Грушевський - Описується Михайло Грушевський, український історик, літературознавець та полі


Аноним: спс
Аноним: https://znanija.com/task/52052369
Вас заинтересует