• Предмет: Биология
  • Автор: SirSolomon
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Допоможіть будь ласочка!!
5. Назвіть основні ланки рефлекторної дуги.
6. Чим зумовлені функції нейрона?
7. Яке значення для здійснення рефлексів мають нервові центри?
8. Як пов'язані між собою процеси збудження і гальмування?
9. Порівняйте дво- і тринейронні рефлекторні дуги за будо- вою і функціями.

Ответы

Ответ дал: katezabrodska16
1

Відповідь:

5)Основні ланки рефлекторної дуги включають аферентний шлях (провідникові нейрони), інтеграційний центр (проміжні нейрони) та еферентний шлях (моторні нейрони).

6)Функції нейрона зумовлені його будовою та різноманітністю біохімічних процесів, які відбуваються в ньому. Нейрони забезпечують передачу інформації від одного місця до іншого в нервовій системі, регулюють функціонування органів та систем організму, відповідають за сприйняття, обробку та інтерпретацію зовнішніх та внутрішніх подразників.

7)Нервові центри грають важливу роль у здійсненні рефлексів, оскільки вони є інтеграційними пунктами, які обробляють та аналізують інформацію, що надходить від аферентних нейронів. На основі цієї інформації вони формують відповідну реакцію, яка передається по еферентному шляху.

8)Процеси збудження та гальмування взаємодіють один з одним у здійсненні складних рефлексів. Збудження одних нейронів може привести до гальмування інших, або навпаки. Така взаємодія дозволяє точно контролювати та регулювати відповідь організму на зовнішні та внутрішні подразники.

9)Дво- та тринейронні рефлекторні дуги відрізняються будовою та функціями. Дво-нейронна рефлекторна дуга включає аферентний та еферентний нейрони, які знаходяться в різних відд

Пояснення:


SirSolomon: Дякую))
Ответ дал: gorgafteni
1

Ответ:

5. Основні ланки рефлекторної дуги: Рецептор,

Аферентне волокно,

Нервовий центр,

Еферентне волокно,

Орган-ефектор;

6. Функції нейрона зумовлені обміном інформацією (нервовими сигналами) між частинами тіла;

7. Вони відповідають за здійснення певного рефлексу;

8.При концентрації збудження у певній ділянці кори інші її ділянки в цей час гальмуються. Поширення чи зосередження збудження та гальмування здійснюється за законом іррадіації та концентрації нервових процесів;

9.Найпростіша рефлекторна дуга містить один синапс, у якому контактують аферентний і еферентний нейрони. Такі дуги називаються моносинаптичними, а рефлекси, що відбуваються в них — моносинаптичними рефлексами. Рефлекторні дуги, у складі яких між аферентним та еферентним нейронами містяться один або більше вставних нейронів (інтернейронів) називають полісинаптичними. Кількість синапсів у таких дугах може становити від двох до кількох сотень. В обох типах дуг, особливо полісинаптичних, активність модифікована шляхом просторового і часового полегшення, оклюзії, підпороговим та іншими впливами.

Моносинаптичні рефлекторні дуги характерні для спиномозкових рефлексів, таких як колінний рефлекс або інші сухожилкові рефлекси. В таких випадках аксон чутливого нейрона утворює синапс на тілі α-мотонейрона, який іннервує м'яз. Моносинаптичні рефлекси дуже швидкі, оскільки в них мінімальна синаптична затримка.

Объяснение:

(Не знаю чи я правильно відповів на 9) Так, що вибачте якщо щось не правильно, бо я не досконалий (отлічнік).


SirSolomon: Дуже дякую:)
gorgafteni: Тобі за увагу:)
Вас заинтересует